2022 2023 2021 2020 2019 2018 2017

Aj tento rok sa opäť rozkrúcajú kolesá, aby pomohli dobrej veci a podporili verejnú zbierku Nadácie Výskum Rakoviny. Zbierka je schválená Ministerstvom vnútra SR a jej cieľom je získať financie na podporu vedecko-výskumných onkologických programov pre mladých vedeckých pracovníkov. Prispieť je možné na zbierkový účet SK96 0200 0000 0024 3484 2458 ľubovoľnou sumou.

Okrem tejto podpory sa podujatie Na kolesách proti rakovine snaží upozorniť širokú verejnosť na problémy onkologických pacientov a naliehavosť prevencie nádorových ochorení a tiež zapájať do pohybových aktivít čo najviac detí, mládeže, dospelých i seniorov.

Urmince, 15. máj 2019

V Urminciach sa kolesá krútili už 14. krát! Kvôli nepriaznivému počasiu sa v základnej škole v Urminciach podujatie presunulo do telocvične, kde si deti užili najmä patrónku kampane, paralympijskú športovkyňu Veroniku Vadovičovú, a traja z nich s ňou absolvovali aj symbolickú jazdu.

Zvolen, 16. máj 2019

Storočné Gymnázium Ľudovíta Štúra vo Zvolene rozkrútilo kolesá proti rakovine piaty krát. Šesťdesiat kolieskárov pred jazdou zabával a ohuroval majster sveta v cyklotriale Janko Kočiš.

Bratislava, 29. máj 2019 – Svetový deň výziev

Obyvatelia bratislavských mestských častí Lamač a Vajnory prijali výzvu a postavili sa symbolicky proti sebe, aby zistili, kto je v športových výkonoch lepší. Na podujatie prišlo 2 969 ľudí, z toho 249 bolo na kolesách a nedali sa odradiť ani nevyspytateľným počasím. Účastníci neváhali ani podporiť zbierku sumou 1 969€. Ďakujeme!

Vysoká pri Morave, 31. máj 2019

Ani vo Vysokej pri Morave sa účastníci nenechali zahanbiť – na kolesách ich dorazilo 249! Niet sa čomu čudovať, keď ich čakalo vydarené slnečné počasie a skvelá atmosféra. Účastníkom sa podarilo vyzbierať krásnych 2 802€. Ďakujeme!

Krásno nad Kysucou, 23. jún 2019

Podujatie Na kolesách proti rakovine sa konalo spolu s ďalšími aktivitami mesta (Gurmánsky festival, Folklórny festival), čo zabezpečilo výbornú účasť počas celého podujatia. Na symbolickú jazdu na kolesách proti rakovine sa vydalo 102 jazdcov na rôznych približovadlách: bicykloch, kolobežkách, korčuliach, ale aj zábavných prostriedkoch. Pelotón viedla patrónka celoslovenskej kampane, paralympijská športovkyňa Veronika Vadovičová.  Prítomných zabavil majster sveta v cyklotriale Ján Kočiš a prítomní ocenili odvahu svojho primátora, ktorý sa obetoval pre skokanské výkony Jána Kočiša. Výnos zbierky dosiahol krásnu sumu 2196,29€.

Ľubotín, 28. júl 2019

V nedeľu, 28. júla 2018 sa rozkrútili kolesá proti rakovine v útulnej obci na hraniciach Spiša a Šariša.  A to po sedemnásty raz! To znamená, že starosta obce Jozef Havrila so svojimi spolupracovníkmi je v kampani Na kolesách proti rakovine od jej samého začiatku. Najprv na futbalovom ihrisku, posledné roky v krásne vybudovanom kultúrno-športovo-vzdelávacom areáli. Okrem tradičnej symbolickej jazdy na čele so starostom sa program podujatia niesol v bohatom kultúrnom duchu. Účinkovali miestni občania, ale vystúpili aj hostia, hviezda televíznej Superstar Pavlína Ištvancová a všade vítaný spevák a zabávač Martin Madej. A na záver čísla: Symbolickej jazdy sa zúčastnilo 45 jazdcov všetkých vekových kategórií a výnos zbierky dosiahol zaujímavú cifru: 666€. Ďakujeme!

Michal nad Žitavou, 31. august 2019

Rekordných 270 účastníkov jazdy Na kolesách proti rakovine Požitavím tvorili pravdaže najmä domáci z Michala nad Žitavou a spoluúčastných obcí (Kmeťovo, Maňa, Žitavce, Lúčnicu nad Žitavou), ale aj skupina cyklistov z Nitry, Vrábel (podľa Jazykovedného ústavu Ľ. Štúra) a ďalších miest, dokonca jeden z Bratislavy! Trasa jazdy (17 km) je tradične nasmerovaná cez najkrajšiu časť stredného Požitavia. Po štarte v Michale nad Žitavou prechádza cez obce Lúčnicu nad Žitavou, Žitavce, Maňu, Kmeťovo, obchádza Štátnu prírodnú rezerváciu Žitavský luh a končí pri kultúrnom dome v obci Michal nad Žitavou.

V areáli obecného úradu Michal nad Žitavou vládla fantastická nálada! Krásne počasie desiatky „nabudených“ cyklistov, ale aj dvoch korčuliarov a jedného bežca, bohatá tombola, zďaleka rozvoniavajúci guláš, garantovaný pitný režim v každej obci. A nad tým všetkým sa vznášal úsmev garanta a hlavného organizátora akcie Romana Pileka, ktorý založil a vedie aj nové občianske združenie Pomoc na kolesách. Nesmieme však zabudnúť ani na starostov všetkých zúčastnených obcí a celé štáby organizátorov v každej obci, pravda, najviac ich bolo v Michale nad Žitavou.

Všetci jazdci sa vrátili šťastne do Michala n. Ž. a tam ich čakalo bohaté občerstvenie a výborná zábava s kapelami BackSpace, E.G.O. Group a ďalšími a množstvo cien v tombole.

Celotýždňová zbierka vyniesla krásnu sumu 2150 €.  Ďakujeme!

Považský Chlmec, 7. september 2019

Ďalšia vydarená akcia Na kolesách proti rakovine bola v mestskej časti Žiliny – Považskom Chlmci. Pod taktovkou neúnavnej predsedníčky občianskeho združenia Budúcnosť Považského Chlmca Anny Smikoňovej  sa v tamojšom Chlmeckom parku zišlo vyše 130 účastníkov akcie, z toho 53 na rôznych kolesových približovadlách. Títo absolvovali symbolickú jazdu ulicami Chlmca, bez problémov aj vďaka mestskej polícii. V parku bolo veselo po celý čas. Malí škôlkári rozhýbali seba aj prítomných veselou rozcvičkou a „o niečo starší“ členovia skvelej žilinskej tanečnej skupiny Ruty šuty senior nenechali na pokoji ruky a nohy všetkých divákov. Tradične všetkých zabavil aj „postrašil“ svojim umením majster sveta v cyklotriale Ján Kočiš. Záver programu zabezpečila folk a country skupina DVA PLUS zo Žiliny  a žrebovanie bohatej tomboly.  Informácie o činnosti Nadácie Výskum Rakoviny a cieľoch verejnej zbierky podal predseda dozornej rady nadácie Roman Bohovič. Výnos zbierky dosiahol 655,70 €. Ďakujeme.

Vrútky, 20. september

Podujatie sa začalo otvorením dopravného ihriska pri základnej škole za účasti predstaviteľov mesta, škôl, polície a hlavne vyše stovky malých žiakov. Z nich päťdesiatka absolvovala symbolickú jazdu proti rakovine priamo na ihrisku. Druhá etapa podujatia mala štart v Necpaloch, odkiaľ sa 65 účastníkov, z toho 51 žiakov a študentov (15 MŠ) + 14 dospelých (organizátori + učitelia) vydalo na kolesách proti rakovine na Cyklotúru Putovanie za vodou cez Žabokreky a Martin do Vrútok. Tam ich čakal bohatý športový a kultúrny program (majster sveta v cyklotriale Ján Kočiš, bubnová šou Campana Batucada a ďalší účinkujúci). Výnos zbierky dosiahol okrúhlych 500 €.

Liptovský Mikuláš, 22. september

Účasť jazdcov ovplyvnila „konkurencia“ reklamných partnerov kampane Na kolesách proti rakovine a ďalšej akcie na rovnakom mieste. Za krásneho počasia jazdilo ulicami mesta 14 jazdcov, obyvateľov mesta na čele s primátorom Jánom Blcháčom zabavil aj Ján Kočiš a spevák Maroš Ištvanec. Patrónkou podujatia bola bývalá reprezentantka, olympionička v biatlone Marcela Pavkovčeková. Zbierku zabezpečovali študenti Evanjelického gymnázia Juraja Tranovského. Výnos zbierky dosiahol 500,54 €.

Topoľčany, 25. september

Tohtoročnú sériu podujatí Na kolesách proti rakovine sme ukončili v Topoľčanoch. Stoosem malých jazdcov zo Základnej školy s materskou školou na Gogoľovej ulici vyzbieralo 65,76€ do zbierky pre Nadáciu Výskum rakoviny, za čo im srdečne ďakujeme!

Foto: nakolesach.org

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR