2022 2021 2020 2019 2018 2017

Rok 2018 sa okrem iného niesol aj v duchu už 16. ročníka podujatí pod názvom Na kolesách proti rakovine. Okrem toho, že toto podujatie usiluje o finančnú podporu Nadácie Výskum Rakoviny, snaží sa upozorniť širokú verejnosť na problematiku onkologických ochorení a ľudí, ktorí nimi trpia, rovnako ako na naliehavú potrebu prevencie nádorových ochorení.

Bratislava, 30. máj 2018 – Svetový deň výziev

V stredu 30. mája 2018 sa stretli v priateľskom súboji obyvatelia mestských častí Bratislava-Devínska Nová Ves a Bratislava-Rača v akcii kampane Nadácie Výskum Rakoviny Na kolesách proti rakovine počas Svetového dňa výziev (World Challenge Day).  Ambasárdorkou podujatia bola viceprimátorka hlavného mesta SR Bratislavy MUDr. Iveta Plšeková.

Úlohou účastníkov bolo zapojiť sa do minimálne 15-minútovej športovej aktivity na najrôznejších kolesových prostriedkoch (bicykle, kolobežky, trojkolky, odrážadlá, skateboardy, korčule, detské kočíky, vozíky pre hendikepovaných…), ale aj iných športových aktivít. V Devínskej Novej Vsi sa zapojilo 17 087 účastníkov, v Rači to bolo 23 165.

Výnos zbierky poslúžil na zakúpenie SYSTÉMU OBRAZOVEJ ANALÝZY, ktorého súčasťou je špeciálny mikroskop, citlivá kamera a počítač so špeciálnym softvérom.  Jeho získanie a využívanie bude neoceniteľné v základnom a aplikovanom výskume biológie nádorových buniek a v diagnostike.

Ľubotín, 29. júl 2018

V Ľubotíne, v malebnej obci na Šariši sa v nedeľu 29. júla 2018 uskutočnilo už tradičné podujatie Na kolesách proti rakovine v rámci 16. ročníka rovnomennej kampane.

V bohatom kultúrnom programe vystúpili Deti zo Základnej školy v Ľubotíne, Rómska mládež z Ľubotína, Folklórny súbor z Dubovice, Folklórny súbor Kalina z Plavča, hostia z Miasta i Gminy Muszyna, Skupina BRAVO, Galaxis – Žbirka Revival. Vyvrcholím programu budolo vystúpenie Mafia Corner a Ľudovej hudby Liptákovci.

Michal nad Žitavou, 25. august 2018

Podujatie Na kolesách proti rakovine sa tento rok už po štvrtý krát konalo aj obci Michal nad Žitavou. Tohtoročným špeciálnym hosťom bola aj patrónka podujatia Veronika Vadovičová, slovenská paralympijská reprezentantka v streleckej disciplíne.

Trasa tohto podujatia bola nasmerovaná cez najkrajšiu časť stredného Požitavia. Tá prechádzala cez obce Kmeťovo, Maňa, Žitavce, Lúčnicu nad Žitavou, obchádza Štátnu prírodnú rezerváciu Žitavský luh a končila sa pri kultúrnom dome v Michale nad Žitavou, kde bolo pripravené občerstvenie a benefičný koncert.

Smolenice, 26. august 2018

Už 12. ročník veľkého koncertu Na kolesách proti rakovine pod slávnym smolenickým zámkom opäť prilákal množstvo účinkujúcich rôznych žánrov.

Program začínal už o 14. hodine a postupne vystúpili kapely, sólisti aj tanečníci. Dôležitou súčasťou podujatia bola aj zbierka pre Nadáciu Výskum Rakoviny. Ďakujeme všetkým spoluorganizátorom, partnerom aj benefičným účinkujúcim,  osobitne starostovi obce Smolenica Antonovi Chrvalovi a dramaturgovi a režisérovi programu Pavlovi Šindlerovi.

Považský Chlmec, 8. september 2018

Podujatie Na kolesách proti rakovine tento rok opäť navštívilo aj obec Považský Chlmec. Začiatok podujatia a zraz účastníkov sa odohral v Chlmeckom parku, kde si mohli všetci vypočuť aj slávnostný príhovor a pripraviť sa na symblickú jazdu vedúcu cez ulice obce. V cieli na všetkých zúčastnených čakalo už tradičné občerstvenie, športové a zábavné hry, vyhodnotenie súťaží či žrebovanie tomboly.

Modra, 22. september 2018

Po desiatich rokoch sa zase rozkrútili Kolesá proti rakovine aj v útulnom meste na podhorí Malých Karpát, v Modre, pod záštitou primátora mesta Juraja Petrakoviča.

Prítomných jazdcov na kolesách povzbudila aj prezidentka Nadácie Výskum Rakoviny Margita Klobušická, Posol nadácie Božidara Turzonovová a domáci veľký bojovník s rakovinou, ambasádor podujatia Karol Kantek.

Hlavným bodom programu však boli tradičné symbolické jazdy na kolieskových približovadlách všetkého druhu pre všetky vekové kategórie.

Samozrejme, chýbať nemohol ani bohatý program v podobe hudobných i tanečných vystúpení.

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR