2022 2023 2021 2020 2019 2018 2017

Tento rok sa opäť rozkrútili kolesá, aby pomohli dobrej veci a podporili verejnú zbierku Nadácie Výskum Rakoviny, ktorej cieľom je získavať financie na podporu vedecko-výskumných onkologických programov pre mladých vedeckých pracovníkov.

Okrem tejto podpory sa podujatie Na kolesách proti rakovine snaží upozorniť širokú verejnosť na problémy onkologických pacientov a naliehavosť prevencie nádorových ochorení a tiež zapájať do pohybových aktivít čo najviac detí, mládeže, dospelých i seniorov.

Hnúšťa, 1. september 2017

V Hnúšti sa uskutočnil druhý ročník „Kolies“ v rámci podujatia Nočný beh Hnúšťou. Na všetkých účastníkov čakali symbolické jazdy na akýchkoľvek kolieskových približovadlách a takisto zbierka Nadácie, vďaka ktorej mohli dobrovoľne prispieť na kúpu laminárneho boxu – dôležitého zariadenia, ktoré dokáže výrazne pomôcť v boji s onkologickými ochoreniami.

Považský Chlmec, 2. september 2017

Podujatie Na kolesách proti rakovine v Považskom Chlmci organizovalo občianske združenie Budúcnosť Považského Chlmca už tretíkrát. Tento ročník prebehol pod patronátom paralympijskej víťazky Veroniky Vadovičovej. Sobotné popoludnie v Považskom Chlmci sa tak nieslo v duchu športových aktivít sprevádzaných kultúrnym programom, poľovníckou strelnicou, tombolou a nechýbalo ani chutné občerstvenie.

Topoľčany, 29. september 2017

Vo svojom 15. ročníku zavítala kampaň Na kolesách proti rakovine aj do Topoľčian, a to v piatok 29. septembra 2017. Podujatie sa konalo pod záštitou primátora mesta pána Ing. Petra Baláža, v úzkej spolupráci Nadácie Výskum Rakoviny s Mestom Topoľčany.

Program sa začal úvodnými príhovormi primátora mesta Topoľčany Petra Baláža, prezidentky Nadácie Výskum Rakoviny RNDr. Margity Klobušickej, CSc. predsedu Asociácie športu pre všetkých SR dr. Jána Holku. Mimoriadnym hosťom podujatia bol bývalý hokejový reprezentant Miroslav Ďurák, ktorý silou ducha i tela prekonal veľmi ťažkú formu rakoviny a podporil dojímavými slovami našu akciu.

Potom už Martin Drgoňa stanovil štart a trasu symbolickej jazdy po Námestí M. R. Štefánika. Absolvovalo ju 51 jazdcov na všetkých možných kolesových zariadeniach, ktorí si neskôr mohli oddýchnuť pri sledovaní pestrého kultúrneho programu.

Trenčianske Stankovce, 30. september 2017

Záverečné podujatie tohto ročníka kampane Na kolesách proti rakovine sa vydarilo po všetkých stránkach. Krásne jesenné počasie a dobrá publicita (a možno aj stále viac rozvoniavajúci guláš) prilákali do areálu evanjelického kostola stovky záujemcov o podporu boja proti zákernému rakovinovému ochoreniu.

Už dlho pred začiatkom ich na pódiu vítala výborná dychová kapela Bodovanka.  Medzi účastníkmi boli predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja pán Jaroslav Baška, ktorý podujatie podporil aj dotáciou, Posol Nadácie Výskum Rakoviny, predsedníčka Kruhu priateľov nadácie pani Božidara Turzonovová, prezidentka nadácie pani Margita Klobušická, patrónka 15. ročníka kampane, úspešná paralympijská športovkyňa Veronika Vadovičová, výborná slovenská športová strelkyňa, viacnásobná medailistka zo svetových súťaží Zuzana Rehák Štefečeková s manželom a ďalší hostia.

Na náročnú horskú trasu zo Stankoviec do Selca so sprievodom členov Policajného zboru, ktorí chránili a pomáhali počas celého podujatia, sa vydalo až 165 zelených cyklistov. Po občerstvení v cieli sa mnohí vracali do areálu kostola v očakávaní vystúpenia Otta Weitera a Andrey Fischer. A tí opäť nesklamali. Známe a chytľavé melódie roztancovali poslucháčov všetkých vekových kategórií.

Záverečným slovom vyhodnotil podujatie hlavný organizátor pán Milan Petrula. Poďakoval sa všetkým spoluorganizátorom, hosťom, prispievateľom. A veru, bolo za čo ďakovať. Výnos zbierky v Trenčianskych Stankovciach dosiahol 1482,25€ a významne posunul celú kampaň Na kolesách proti rakovine k úspešnému zavŕšeniu.

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR