Kolesá najbližšie roztáčame 25. 9 v obci Vysoká pri Morave

2021 2020 2019 2018 2017

Aj v roku 2021 sa roztáčajú kolesá už v 19. ročníku podujatia Na kolesách proti rakovine, aby pomohli dobrej veci a podporili verejnú zbierku Nadácie Výskum Rakoviny. Zbierka je schválená Ministerstvom vnútra SR a jej cieľom je získať financie na podporu vedecko-výskumných onkologických programov. Prispieť je možné na zbierkový účet SK96 0200 0000 0024 3484 2458 ľubovoľnou sumou.
Podujatie Na kolesách proti rakovine sa snaží upozorniť širokú verejnosť na problémy onkologických pacientov, na naliehavú potrebu prevencie nádorových ochorení a zároveň zapájať do pohybových aktivít čo najviac detí, mládeže, dospelých i seniorov.

Bratislava-Ružinov, 18.9.

Kolesá proti rakovine sa rozkrútia v bratislavskom Ružinove
(Ján Juráš, koordinátor kampane Na kolesách proti rakovine, Ars ante portas, o. z.

0905 716 851, jan@juras.sk, nakolesach.org)

V sobotu 18. septembra 2021 od 10.00 hod. do cca 13.00 hod. sa v Parku Andreja Hlinku v bratislavskom Ružinove uskutoční ďalšie podujatie 19. ročníka kampane Na kolesách proti rakovine.  Nad podujatím prevzal záštitu starosta m. č. Ružinov Martin Chren.

Zastávku Herlianska v blízkosti Parku Andreja Hlinku obsluhujú linky č. 9, 50, 75.

V aktívnej spolupráci s mestskou časťou Bratislava-Ružinov, spoločnosťou Cultus Ružinov, Mestskou políciou Bratislava, mediálnym partnerom Rádio Regina Západ je pripravený pre všetkých účastníkov bohatý športový a kultúrny program.

Túto akciu finančne podporila Nadácia Ekopolis a spoločnosť Slovnaft, a. s. v rámci programu Dobrý sused.

Program o 10. hodine otvoria príhovormi starosta m. č. Ružinov Martin Chren,  prezidentka Nadácie Výskum Rakoviny Margita Klobušická
Účasťou nás poteší aj patrónka kampane, paralympijská športovkyňa Veronika Vadovičová.

Celý program pod taktovkou známeho a obľúbeného moderátora Richarda Vrableca sa bude niesť v zábavnom duchu. Začne sa rozhýbaním telesných schránok pod taktovou cvičiteľky zumby pani Martiny Valčekovej. Kultúrny program sa začne vystúpením populárnej vokálnej skupiny Close Harmony Friends. Na pódiu nemôže chýbať Ružinovčan, slovenský Bocelli, nevidiaci tenorista Maroš Bango. Podporiť nás prídu aj jedindeční sólisti Veľkého zboru donských kozákov, ako aj vyborná Hudba Ministerstva vnútra SR. Dych divákom bude vyrážať majster sveta v cyklotriale Ján Kočiš pri skokoch na bicykli cez prekážky umelé aj ľudské!

Symbolické jazdy na počesť paralympijského víťaza v cyklistike, onkologického pacienta Radovana Kaufmana sú pripravené v dvoch variantoch. Na tzv. “malej” jazde na chodníkoch Parku očakávame najmä deti na rôznych kolieskových približovadlách (kolobežky, odrážadlá, trojkolky, atď.), ale aj rodičov s kočíkmi, našich telesne postihnutých spoluobčanov na vozíkoch, atď.

Veľká jazda pod záštitou Mestskej polície Bratislava, okresné veliteľstvo BA II povedie ulicami Ružinova v dĺžke cca 15 km. Kolesá sa budú krútiť pohodlným tempom, nebudú to preteky. Ďakujeme priateľom z Cyklokoalície a ďalších cyklo-organizácií za výbornú spoluprácu pri organizovaní “veľkej” jazdy.

Charitatívnym partnerom kampane je Nadácia Výskum Rakoviny a cieľom finančnej zbierky, je zakúpenie lasera v hodnote 30 tisíc eur na cielenú izoláciu nádorových buniek pacientov. Pôjde o nadstavbové rozšírenie výkonného prietokového cytometra, dôležitého prístroja, ktorý pomáha pri rozpoznaní a charakterizácii nádorových buniek v rôznych typoch krvných nádorov, zlepšuje diagnostiku a tým aj liečbu pacienta. Zaregistrovanou zbierkovou aktivitou je aj predaj propagačných materiálov s logom kampane (tričká, šiltovky, batohy, lietajúce taniere), ale aj skvelé 2CD Veľkého zboru donských kozákov Spev pre život, ktorý nahrávku venoval Nadácii Výskum Rakoviny.

Osem dobrovoľníčok na zabezpečenie zbierky v rámci Týždňa dobrovoľníctva nám sprostredkovalo Bratislavské dobrovoľnícke centrum.

Ďakujeme za podporu a do videnia v Ružinove!!!

Bratislava-Petržalka, 11.9.

(Ján Juráš, koordinátor kampane Na kolesách proti rakovine, Ars ante portas, o. z.

0905 716 851, jan@juras.sk, nakolesach.org)

Po prvýkrát v 19-ročnej histórii športovo-charitatívnej kampane Na kolesách proti rakovine sa uskutoční podujatie v mestskej časti Bratislava-Petržalka. Nad podujatím prevzal záštitu starosta m. č. Petržalka Ján Hrčka. Tento projekt finančne podporila Mestská časť Bratislava-Petržalka – miesto, kde to žije.
Všetkých nás iste potešila patrónka kampane, paralympijská športovkyňa-strelkyňa Veronika Vadovičová ziskom zlatej medaily na POH v Tokiu.

V aktívnej spolupráci s Kultúrnymi zariadeniami Petržalka, Mestskou políciou Bratislava, mediálnymi partnermi Rádio Regina Západ a Petržalskými novinami je pripravený pre všetkých účastníkov bohatý športový a kultúrny program na Námestí Republiky.

Najbližšia zastávka k Námestiu republiky je Markova (linky 96, 68, 99). V blízkosti sú aj zastávky Švabinského, Romanova (68, 83, 95, 99, 96), prípadne trochu vzdialenejšie Stn. Petržalka (93, 94, 91, 191) a Tupolevova (98).

Program o 10. hodine otvoria príhovormi starosta m. č. Petržalka Ján Hrčka a prezidentka Nadácie Výskum Rakoviny Margita Klobušická.

Celý program pod taktovkou známeho a obľúbeného moderátora Stana Gálisa sa bude niesť v zábavnom duchu. Začne sa rozhýbaním telesných schránok pod taktovou cvičiteľky zumby pani  Gabiky Czinovej. Koho by nepotešili vystúpenia legendárnej skupiny Lojzo, či vokálnej skupiny Close Harmony Friends. Najmä deti určite zaujme známy kúzelník Peter Šesták, mimochodom tiež Petržalčan. Dych divákom bude vyrážať majster sveta v cyklotriale Ján Kočiš pri skokoch na bicykli cez prekážky umelé aj ľudské!

Symbolické jazdy na počesť paralympijského víťaza v cyklistike, onkologického pacienta Radovana Kaufmana sú pripravené v dvoch variantoch. Na tzv. “malej” jazde na chodníkoch námestia očakávame najmä deti na rôznych kolieskových približovadlách (kolobežky, odrážadlá, trojkolky, atď.), ale aj rodičov s kočíkmi, našich telesne postihnutých spoluobčanov na vozíkoch, atď.  O štart “malej” jazdy a ocenenie jej účastníkov sa postará pán starosta Ján Hrčka.

Veľká jazda pod záštitou Mestskej polície Bratislava, okresné veliteľstvo BA V povedie ulicami Petržalky a po obľúbenej hrádzi Dunaja. Kolesá sa budú krútiť pohodlným tempom, nebudú to preteky. Ďakujeme priateľom z Cyklokoalície a ďalších cyklo-organizácií za výbornú spoluprácu pri organizovaní “veľkej” jazdy.

Charitatívnym partnerom kampane je Nadácia Výskum Rakoviny a cieľom finančnej zbierky, ktorá bude prebiehať aj v Petržalke s pomocou dobrovoľníkov z rôznych organizácií, je zakúpenie lasera v hodnote 30 tisíc eur na cielenú izoláciu nádorových buniek pacientov. Pôjde o nadstavbové rozšírenie výkonného prietokového cytometra, dôležitého prístroja, ktorý pomáha pri rozpoznaní a charakterizácii nádorových buniek v rôznych typoch krvných nádorov, zlepšuje diagnostiku a tým aj liečbu pacienta.

Do videnia na Námestí Republiky v Petržalke!

Senica, 4. 9.

Po druhýkrát sa v Senici na mestskom kúpalisku stretli sympatizanti charitatívno-športového podujatia „Na kolesách proti rakovine“, aby 4. septembra absolvovali spoločnú jazdu zo Senice, cez Kunov, do Sobotišťa a späť.

Trasa v dĺžke 14,8 kilometra sa začala priamo v areáli mestského kúpaliska, pokračovala po cyklotrase smerom do mestskej časti Kunov, odtiaľ na Kunovskú priehradu, ďalej do Sobotišťa a späť. Zúčastnilo sa jej 123 cyklistov všetkých vekových kategórií, ale mihol sa aj korčuliar a skvelý a udatný vozíčkar.

Po príjazde do areálu kúpaliska čakalo na športovcov i sympatizantov tejto kampane Na kolesách proti rakovine príjemné popoludnie, ktoré vystúpením pre deti spestril Šašo Fifo s Vierkou.
Do organizovania podujatia sa opäť zapojili priatelia Senice z Michala nad Žitavou a tak nesmel chýbať ani vynikajúci michalský guláš.
Napínavé žrebovanie tomboly vyvrcholilo získaním hlavnej ceny – moderného bicykla od spoločnosti DEMA – matkou s dvoma dcérami. Potešenie veľké!

Počas celého dňa prispievali návštevníci do finančnej zbierky pre Nadáciu Výskum Rakoviny finančnými darmi alebo zakúpením propagačných predmetov (tričká, šiltovky, batohy a podobne) s logom kampane Na kolesách proti rakovine.

Ďakujeme priateľom z občianskeho združenia KOZEL (Klub ochrancov zelene) za zorganizovanie podujatia a nadšenie jeho členov počas celého dňa.
Spoluorganizátorom podujatia bolo mesto Senica, ktoré sa angažovalo formou finančnej podpory, personálnej i materiálnej pomoci. Pelotón jazdcov pri rakovine viedol zástupca primátora pán Filip Lackovič.

 

Michal nad Žitavou, 28. 8.

To je na neuverenie! Kovid, nekovid, zelení jazdci sa zbiehajú do záhrady obecného úradu v Michale nad Žitavou. Vráble, Nitra, Šurany, Bratislava, desiatky skvelých ľudí všetkých vekových kategórií prispievajú do pokladničiek na výskum rakoviny. O 15 minút štartujeme na 17km trať. Všetko má pevne v rukách hlavný organizátor Roman Pilek. Držte palce!

Výbornú náladu v Michale nad Žitavou po symbolickej jazde na kolesách proti rakovine, podporenú vynikajúcim gulášom, langošmi a palacinkami, umocnila veselá kapela Šamaňy. Program pokračoval napínavým žrebovaním tomboly.

Píše nám Roman Pilek:

Chceli by sme sa poďakovať všetkým zúčastneným že prišli podporiť kampaň „NA KOLESÁCH PROTI RAKOVINE“, zároveň sa chceme poďakovať pánom starostom zainteresovaných obcí za podporu a spoluorganizáciu, zamestnancom obecného úradu, všetkým dobrovoľníkom čo pomáhali v bufetoch (s občerstvením, výčapom, predajom tričiek a suvenírov, predajom tomboly a pri zapisovaní účastníkov), všetkým darcom čo venovali ceny do tomboly, skupine Šamaňy ktorá svojím vystúpením pomohla dobrej veci a šamaňy boli ochotný vystúpiť bez nároku na honorár, členom Policajnému zboru, ktorý už siedmy rok dohliadal na našu bezpečnosť, zdravotníčke z červeného kríža, kameramanovi a jeho šoférovi na skútri, čestným hosťom za účasť, zástupcom Nadácie Výskum Rakoviny pani riaditeľke RNDr. Margite Klobušickéj, CSc. a pánovi Jurášovi a len vďaka tomuto zoskupeniu sa nám podarilo spoločne vyzbierať 1250 eur pre Nadáciu Výskum Rakoviny. Priatelia a už teraz sa na Vás tešíme na budúci rok.

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR