Beh pre život

2013 2012 2011 2010 2009 2008

Medzi najväčšie charitatívno-športové podujatia, na ktorých NVR participovala ako partnerská organizácia, patril projekt Nadácie Tesco s názvom Beh pre život. Išlo o tradičnú sériu nesúťažných charitatívnych behov dlhých cca 4 km určených pre širokú verejnosť, rodiny a nadšencov športu, dobrej zábavy a charity. Každoročne sa stovky Slovákov rozhodli stráviť niekoľko letných víkendov plných zábavy a pohybu s priateľmi či rodinou a zároveň pomôcť dobrej veci, pretože všetky vyzbierané prostriedky putovali na konto partnerskej organizácie.

Na niekoľkokilometrové trate sa však nevyberali len ostrieľaní športovci – zapojiť sa mohol každý! Bežci aj nebežci, malí i veľkí, dokonca aj úplne najmenší v kočíkoch alebo pokojne aj štvornohí zvierací miláčikovia na vôdzkach.  Každý účastník behu dostal na štarte tričko a balíček od partnerov behu, v cieli zasa medailu a občerstvenie. Súčasťou podujatí bol aj zaujímavý program v podobe ochutnávok, súťaží, maľovania na tvár, zábavného fotenia alebo zdravotného poradenstva.

Prvý ročník Behu pre život odštartovali Nadácia Tesco a NVR v roku 2008 a výťažok zo šiestich, po sebe nasledujúcich ročníkov, putoval na kúpu špecializovaných prístrojov pre onkologický výskum. Za všetko snáď hovoria slová prezidentky Nadácie Výskum rakoviny RNDr. Margity Klobušickej: ,,Bez podujatí ako je Beh pre život a bez nadšených ľudí by sme na zakúpenie takéhoto prístroja nemali peniaze. Pritom vo vyspelých západných krajinách sú podobné zariadenia bežnou výbavou, ktorá vedcom a lekárom pomáha pri odhaľovaní zhubných buniek,“

V rámci šiestich ročníkov tohto charitatívneho podujatia bola súhrnne vyzbieraná suma vyše 350 000 €, z ktorej NVR zakúpila motorizovaný farbiaci automat a kryostat,  Real-time PCR, pyrosekvenátor a zariadenia ELISpot, Incucyte, NanoSight.

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR