DAROVACÍ UTOROK

2020 2018 2017 2016 2015

#GivingTuesday je sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva. Je to deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro.

Všetko to začalo v roku 2012 v USA. Vtedy sa newyorská inštitúcia 92nd Street Y rozhodla postaviť sebeckým tradíciám, ako sú Black Friday a Cyber Monday, ktoré spúšťajú predvianočnú nákupnú mániu. Priniesla kontrastný „darovací utorok“.

#GivingTuesday je dňom, kedy sa šíri dobro a nezištné dávanie. Komukoľvek, kdekoľvek a akokoľvek.
Myšlienka je taká jednoduchá a silná, že sa za päť rokov rozšírila do 98 krajín, spojila viac než 50 000 organizácií a milióny ľudí. A tento rok ho Nadácia Pontis po prvýkrát uvádza aj na Slovensku. A zapojila sa aj Nadácia Výskum Rakoviny, ktorá si názov poslovenčila na #DarovacíUtorok.

„Vyzývame širokú verejnosť: Podporte verejnú zbierku Nadácie Výskum Rakoviny na zakúpenie dôležitého zariadenia laminárny boxČíslo zbierkového účtu je SK96 0200 0000 0024 3484 2458. Toto laboratórne zariadenie je dôležité pre sterilnú prácu s nádorovými bunkami, je potrebné pri ich analýze a identifikácii nádorovo-špecifických znakov. Realizuje sa v ňom aj výskum ochorení, ktoré sú odolné voči klasickej liečbe. Získané výsledky nám pomôžu lepšie pochopiť nádorový proces, čo prispeje k objaveniu nových možností liečby pre pacientov s rakovinou. Spolu s laminárnym boxom, ktorý sme zakúpili vďaka vzácnym priateľom z kampane Na kolesách proti rakovine, to bude výrazné obohatenie nášho vedecko-technického parku.
Na sviatok sv. Mikuláša (6. december) chceme opäť potešiť malých pacientov na detskej onkológii na Kramároch v Bratislave a prispieť na zakúpenie materiálov na ich arteterapiu (druh psychoterapie s využitím výtvarnej činnosti pacientov). Váš príspevok k tomu prispeje.
Sme veľmi vďační za každý finančný príspevok a uisťujeme Vás, že každé euro využívame na stanovené a deklarované ciele. Ďakujeme!“

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR