Na vaše otázky odpovedá

MUDr. Pavol Lukačko

onkológ
PoradňaVysvetlenie výsledku vysetrenia PET-Ct
Anna asked 3 mesiace ago

Dobry den Pan Doktor. Manzel prekonal rakovinu slepeho creva 2019, teraz bol po case poslany na Pet ct kvoli metastaze v lavom hypergastriu ktoru mu v marci tohto roka vybrali . Vedeli by ste nam vysvetlit tutoo cast  lebo uplne tomu nerozumieme, ostatne casti by mal mat bez patologickych zmien, len nerozumieme tomuto popisu.
Podbranica : funcne nehomogenne vyraznejsia akumlacia FDG – v crevnych klukach najvyraznejsia v ileocekalnej oblasti distalneho iela, transverza a sigmy , naznacene loziskovito v oblasti rekrosigymy a rekta – vs. nespecificky nalez – v Ct bez korelatu v danom zobrazeni, bez jednoznacnej hypermetabolickej LAP

  • difuzne mierne nehomogenne zahustena akumulacia FDG so SUVMAX DO 3,3 oboch lalokoch prostaty, – v CT bez pozoruhodnosti, bez jednoznacnej hypermetabolickej Lap.

Znamena to ze sa ochorenie vratilo do tychto casti ?
Dakujem pekne za vysvetlenie

Dakujem pekne za odpoved

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 3 mesiace ago

Pozdravujem,
nie je rozumné, ak sa ako lajci púšťate do detailov takýchto nálezov, predpokladám, že ošetrujúci lekár nález vyscetlil.
V PET náleze je podbránične vľavo je nález bez jednoznačnej spojitosti s rakovinou (…nešpecifický nález…..), v CT informácii nič nenašli. V prostate taktiež bez jednoznačného nálezu súvislosti s rakovinou, bez uzlín, ktoré by mohli súvisieť s rakovinou. Za mňa výborný nález, ale tento nález musí zhodnotiť lekár, ktorý Vás na toto vyšetrenei poslal.

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR