Na vaše otázky odpovedá

MUDr. Pavol Lukačko

onkológ
PoradňaVysledok pet/ct
Ludi asked 6 mesiacov ago

Dobry den, Poprosim o interpretaciu vysledku pet/ct vysetrenia. 
Porovnané s nálezom PET/CT s FDG z 13.5.2022
Nález:
V oblasti hlavy a krku:
Zvýšená akumulácia FDG v obalsti tonzíl, SUVmax 6,17 vpravo a 5,22 vlavo- v CT len zlahka zvýraznené, vpravo aj s kalcifikátom- v.s. reaktívne. Inak fyziologická biodistribúcia FDG.
V CT obraze: inak bez pozoruhodností
V oblasti hrudníka: Fyziologická biodistribúcia FDG.
V CT obraze: v oblasti hrudnej apertúry v sk. VII hypodenzná štruktúra- možná LU do 9,6 mm v kr. osi – stac. proti 05/22, zvážit USG sledovanie, stac. prítomné rezid. tkanivo thymu, v mediatsine a v hiloch bez LAP, V axilách stac. zmnozene ale nezv.
LU.
V parenchýme plúc perzistujú ojed. drobné nešpecif. noduly periférne, početnejšie vpravo, vlavo jeden v S9 kaudálne sa zdá byt. minimálne zvýraznený proti 05/22 – jedná sa ale o rozhýbaný terén, nález je najskôr arteficiálny- zvážit kontrolu v
kratšom čase, inak stac. Denzné tkanivo prs. žliaz bilat.
V oblasti brucha a panvy : Fyziologická biodistribúcia FDG.
V CT obraze: pečeň- lavý lalok preshauje cez lav. MDC líniu, inak nezv,. bez nových ložísk. Ost. parenchym. orgány bez ložísk.
V hornom retroperitoneu / poprti tr. coeliacus stac. LU do 8 mm, infraren paraaort. vlavo LU do 7,2 mm (naposledy 6,6 mm v kr. osi – t.č. bez signif. zmien), v mezentériu stac. zmnožené LU.
V MP- uterus 70x97x41 mm, uterus nehomogénny, s hypodenznými areami hlavne periférne- funkčne?, st.p. pravostrannej ADE, vlavo  v adnexe dva cystoid. štruktúry s nepravidelnou stenou velk. do 15 a 17 mm (cysty corpus luteum?), malý
ascites- funkčné zmeny?- ad gyn. vyš.
Vpravo popri AIE zretelna hraničná a mierne nehomog. LU do 10 mm vkr, osi – bez signif. zmien velk. proti 05/2022, inak bez LAP.
Skelet: Fyziologicka biodistribucia FDG. V CT obraze: bez nových ložísk.
Zaver:
Bez nálezu makroskopických lézií evokujúcich progresiu základného ochorenia vykazujucu zvýšený glukózový metalbolizmus. Ostatné v texte.
pet/ct mi bolo robene kvoli ca cervixu spred 5 rokov, figo 1a1, riesene radikalnejsou kokizaicou,  sem-tam mi kolisu markery
Poprosim zhodnotenie vysledku petka, zda sa vam na petku nieco nezvycajne? Ohrozujuce? Rizikovo vyzerajuce? Odporucate nejake dalsie vysetrenie? Co znamenaju hypodenzity v hrudnej casti? Ďakujem pekne 🙂

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 5 mesiacov ago

Pozdravujem,
záver znie jasne: bez nálezu makroskopických lézií evokujúcich progresiu základného ochorenia. Nič iné ma tam nevyrušuje.

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR