Na vaše otázky odpovedá

MUDr. Pavol Lukačko

onkológ
PoradňaVýsledok MRI prsníkov-prosím o vysvetlenie
Erika asked 3 mesiace ago

Dobrý deň, chcem Vás požiadať o vysvetlenie nálezu, momentálne čakám na CCB.
MR – Prsníky
T2 TIRM TRA, T2 TSE COR, TI fl 3D TARA din, substrakcie, ep 2D diff spair reveal TRA,, DCE
BPE – minimálny st. drobnoložiskového sýtenia. Obojstranne koža primeranej hrúbky, primeraný nález v AMK. Omladený žľazové teleso obojstranne, oba prsníky vyplnené denznou žfazou. Tuková involúcia len v časti plochyMDQ. Vľavo v r DQQ – prepektorálne asymetrický okrsok dysplázie v transverzálnej rovine na ploche 20mm x 46 mm.Bez lož. zmien, bez sýtenia. V rHQQ vľavo prepektoráolne prítomný okrsok dysplázie na ploche 32* 20* 17 mm (VD.LL, CC ) – v T2 sekvencii s ojedinelými širšími i duktami, v dyn. dynamické sekvencie s drobnoložiskovým sýtením – didf.dg. -papilomatóza. Prepektorálne vfavo v MHQ sledovateí’ná homogénne sa sýtiaca ložisková lézía veľkosti 10x9x7mm (VD,LL,CC ), TIC krivka 2 typ. – suponujem, že sa jedná o fibroadenóm. Vpravo bez ložiskových sýtlacich sa respektíve difúznych lézií. Axily bez patol. lymfadenopatie, hrudná stena primeraný nález.
Záver: Omladenie mliečnej žľazy bilat., dysplasio mammae bilat. Okrsok dysplázie vľavo v rHQQ prepektorálne – širšie vývody a drobnoložiskové sýtenie – vs: papilomatóza – na zváženie CCB. Prepektorálne vľavo v MHQ – sýtiace sa ložisková lézia – vs.FA. Ad ko MR vyš. prsníkov.
Ďakujem, s pozdravom Erika

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 3 mesiace ago

Poydravujem,
prepáčte za neskoršiu odpoveď.
V MRI náleze nie je jednoznačné podozrenie na rakovinu, len na nezhubnú papilomatózu. Každopádne to treba doriešiť, takže CCB ako odporúčali kolegovia.
 

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR