Na vaše otázky odpovedá

MUDr. Pavol Lukačko

onkológ
PoradňaVýsledok MMG
Katarina asked 7 mesiacov ago

Dobry den.chcela by som sa informovat ohladne vysledku mojho prveho MMG vysetrenia.Vlavo v LQQ prepektoralne zahustenie na ploche 13mm,bez korelatu v MLO proj.-najskor len sumacne podmienene.Rezidualne nehomogenne fibroglandularne tkanivo retroareolarne i v LHQ bilat, bez evid.spikuliformnych lezii a patomorfologickych MK v zhlukoch.MAK 1.sin. Koza nezhrubnuta,podkozie volne.Axilly bez LAP. 2.citanie: dr.Adzemovic Bez jednoznacnych MMG znakov malignity. Dop USG ko MMG ko BIRADS 1 Zaver:Zahustenie vlavo_najskor len sumacne podmienene MAK 1.sin. Dop.USG vys.do 4mesiacov BIRADS3. Nerozumiem vo vysledku BIRADS 1 a BIRADS 3.Neviem ci je to preklep a ci staci to USG az 11.2.2021vtedy som objednana.Dakujem za odpoved.S

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 7 mesiacov ago

Pozdravujem,
v náleze nie je podozrenie na rakovinu. To je to najdôležitejšie.
BI-RADS systém je systém na hodnotenie nálezov na preventívnych vyšetreniach prsníkov (mamografia, ultrazvuk, mri), birads1 znamená nález bez abnormalít, birads3 vysoko pravdepodobne nezhubné ložisko.
Nález vyzerá byť profesionálne zapísaný, druhé čítanie iným lekárom (Váš nález videl aj iný lekár), dali Vám kontrolu o 4 -5mesiacov. Za mňa výborný nález.

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR