Domov USG prsníkov

USG prsníkov

od Aťa
PoradňaUSG prsníkov
Aťa asked 2 roky ago

Dobrý deň, prosím o Váš názor. Mám čakať 3 mesiace, alebo to riešiť hneď? Čo to vlastne znamená? Je to „nábeh“ na rakovinu?. Mám 42 rokov. Bola som včera na MMG a poslali ma na USG. Môj lekár toho týždňa neordinuje, tak sa nemám s kým poradiť.  Vopred ďakujem za odpoveď.
Fertilný typ žľazy. V korelácii s MMG v danej lokalite pred pectorálnym svalom perimemilárne v HQ hypo až anechogénny ostro ohraničený areál veľkosti do 9 mm – bez zrejmej vakularizácie, hladkých kontúr, stlačiteľný – v dif dg cysta s obsahom? FA?
V HQ v žľazovom parenchýme susp hypoehcogénnejší areála s vnut echami, bez vaskulrizácie – veľkosti cca do 9 mm – vmedzerený tuk? FA?
Obojstranne bez iných presvedčivých solídnych a cystických ložiskových zmien. Retromamilárny priestor voľný, bez patologických zmien.Axily bez prítomnosti patologických LU.
Záver: V dif dg cysta s obsahom? FA? v HQ l.dxperimamilárne.
V dif dg vmedzerený tuk, FL? FA? v HQ l.dx.
BI RADS 3.
 

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 2 roky ago

Pozdravujem,
myslím, že nie je dôvod na paniku, v prsníku vpravo máte malé ložiská, ktoré vyzerajú ako fibroadenóm alebo cysta. Predpokladám, že Vás objednali na kontrolu, čo je myslím dobrý nápad a 3 mesačný interval je fajn.