Na vaše otázky odpovedá

MUDr. Pavol Lukačko

onkológ
PoradňaSono krku vysledok
Lucia asked 3 roky ago

Dobrý deň, bola som na Sone krku, poslali ma z Orl. Som mesiac po vybrati mandlí a mam na krku hrčku. Toto napísali:
GT vysetrovana v celom rozsahu, je jemnejšie granularnej, echogennejsej a homogénnej textúry, obojstranne s ojed. drobnými hypoechogennymi ložiskami charakteru uzlín veľkosti do cca 2 mm.
Isthmus hrubky 0,4 cm.
Pravý lalok s objemom 9,0 ml.
Ľavý lalok s objemom 8,5 ml.
Submandibularne slinne žľazy i sublingualna jemnejšie granularnej, echogennejsej, homogénnej textúry, nezvacsene, bez edematozneho presiaknutia, bez loziskovych patomorf. zmien, ich vývody nedilatovane, bez sialolithiazy. Vpravo Submandibularne pod uhlom sánky diferencujem LU veľkosti do cca 14 mm. Na pravej strane krku v mieste hmatnej rezistencie v hĺbke cca 4 mm diferencujem ovalnu LU s rozm. cca 15 × 3 mm.
Zaver: Zväčšena GT s ojed. drobnými uzlinami v oboch lalokoch. Mierne zväčšene krčné LU vpravo.
Dúfam, že som Vám to správne prepísala. Keďže mi nič k tomu nepovedali, chcela by som Vás poprosiť o radu, či je to v poriadku alebo to môže byť aj rakovina.
Ďakujem veľmi pekne

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 3 roky ago

Pozdravujem,
v ultrazvukovom náleze je popísaná zväčšená štítna žľaza s drobnými uzlíkmi v jej vnútri. Na krku v okolí mierne zväčšené lymfatické uzliny.
Je možné, že budete odoslaná na endokrinológiu, aby endokrinológ posúdil, prečo je štítna žľaza zväčšená. Možno bude zvažovať aj odber vzoriek tenkou ihlou. Zatiaľ sa viac nedá povedať.

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR