Domov rakovina hrubého čreva

rakovina hrubého čreva

od Andrea Bödörová
Poradňarakovina hrubého čreva
Andrea Bödörová asked 10 mesiacov ago

Dobrý deň Vážený pán doktor, 
Chcem Vás poprosiť o vysvetlenie záveru z PET CT . Mamina je rok po odstránení nádoru z hrubého čreva ,ktorý prerastal aj na vaječníky ,má aj spravenú stomiu. Zhruba 11 mesiacov sa lieči u onkológa , podstúpila chemoterapiu s erbituxom , 6,12 ,2019 jej bolo robéné petct , chcem Vás poprosiť o vysvetlenie záveru vyšetrenia :
Pretrváva hypermetabolická krčná , brušná a panvová mts LAP pri základnom ochorení , t.č. v miernej progresiii + nový nález hypermetabolickej mts heparu + nový nález hypermetabolickej infiltrácie v oblasti pahýľa vagíny – nález charakteru aktívnych lézií pri základnom ochorení , v progresii od 06/2019 . 
Poprosím Vás o vysvetlenie a zároveň sa chcem spýtať ,či má zmysel naďalej užívať danú chemoterapiu , nakoľko maminu trápia bolesti v oblasti konečníka , a lekár tvrdí ,že je to dôsledok chcemoterapie. 
Ďakujem pekne

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 10 mesiacov ago

Pozdravujem,
prepáčte za neskoršiu odpoveď.
Na pet/ct vyšetrení pretrvávajú zväčšené uzliny na krku, bruchu aj panve, ktoré vysoko pravdepodobne súvisia s rakovinou. Novým nálezom je metastáza v pečeni a v okolí gynekologických orgánov v panve. Takýto nález možno bohužiaľ jednoznačne hodnotiť ako progresiu ochorenia.