Na vaše otázky odpovedá

MUDr. Pavol Lukačko

onkológ
PoradňaMR – LS chrbtica
Bibiana Šifrova asked 11 mesiacov ago

Dobrý deň ,chcem Vás veľmi pekne poprosiť ,keďže termín na vyšetrenie mám až v októbri a hrozne bolesti, či je to vážne alebo mňa vyčkať aj keď v bolestiach .Takže :Napriamenejsia bederna lordoza.Stavce primeranej výšky ,bez ložísk.Mierne Modic 2 zmenyL5/S1. Spondyloza s ventrolateralnymi zahroteniami až osteofytmi stavcov .Distalna časť miechy primeranej hrúbky , signálu,bez ložísk a myelopatie.Conus medularis vo výške L1.Medzistavcove strbiny v priečnych rezoch: L4/L5: regresia nálezu ,mierne cirkularne vyklenutie platničky s dominanciou vľavo preforamiralne až foraminalne až charakteru protruzie , mediálne a vľavo preforaminalne pritomna fisura anulus fibrosus. Naliehanie na prednú konturu duralneho vaku ,bez útlaku koreňov  Spinalny kanál nezuzeny .Facetova artroza, hrubšie ligamenta flava .L5/S1: progresia nálezu , mediálna až mierna ľavostranna paramedialna herniacia platničky, tlak na duralny vak ,mierny tlak na koreň S1 vľavo -I.stupen .Ostatný obvod platničky mierne vyklenuty ,užšie vchody do neyroforamen. Spinalny kanál nezuzeny.V ostatných úrovniach bez protruzie medzistavcovych platničiek.
Ďakujem za Vašu odpoveď ,pekný deň
S pozdravom Šifrova

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 11 mesiacov ago

Poydravujem,
píšete do onkologickej poradne, Vaše ťažkosti vzsoko pravdepodobne nie sú onkologického charakteru.
Na MRi máte zhoršenie nálezu na platničkách bedrovej a krížovej oblasti. Tieto ťažkosti už máte pravdepodobne dlhodobo, lebo už pri minulom MRI tieto nálezy popisovali. Nálezy nevzbudzujú onkologické podozrenie.
Lekár, ktorý Vás na toto vyšetrenie poslal by Vás mal doriešiť, resp. poslať k neurológovi.  Návšteva neurológa až v októbri je za mňa  neakceptovateľná.

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR