Na vaše otázky odpovedá

MUDr. Pavol Lukačko

onkológ
Poradňametastaza-v-tele-stavca-th-10
Dana Struharova asked 2 týždne ago

Dobrý večer.
Moja mamina / vek 71rje treti rok po obojstrannej ME prsnikov, po chemo a radioterapii. Do jula tohto roku mala onkomarkery v poriadku. V juli dvakrat zvysene, bola poslana do Trnavy na scintigrafiu, tsm potvrdili nalez z MR. V tele stabca Th10  metastaza. Prosim o naxor na liecbu. Ci je okrem desumab aj ina moznost,  napriklad  liecba liekom, ktory funguje ale nie je hrafeny poistovnou, alebo nieco, co zastavi ochorenie, vylieci.

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 2 týždne ago

Pozdravujem,
pri potvrdení jednej metastázy v skelete je vhodné zvážiť rádioterapiu na uvedenú oblasť (posúdiť či je riziko zlomeniny stavca v mieste mts, alebo nie). Celkom určite je vhodné začať systémovú liečbu, ktorú navrhne klincký onkológ. Ja klinickým onkológom nie som, preto budem rešpektovať liečbu navrhnutú takýmto špecialistom.
Vyliečenie v prípade ca prsníka s mts do kosti nie je možné, je možné veľmi dobre kontrolovať ochorenie ako také. Mnohé ale závisí od celkového stavu pacienta a prítomnosti, alebo neprítomnosti metastáz do hečene/pľúc, alebo iných parenchytatóznach orgánov.

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR