Prestížne vyznamenanie Prof. R. D. Enrightovi

Prestížne vyznamenanie Prof. R. D. Enrightovi

 

V časopise American Psychologist, ktorý patrí v odbore psychológia medzi najvýznamnejšie časopisy na svete, bola publikovaná správa o ďalšom držiteľovi APF Gold Medal Award for Impact in Psychology. Je to ocenenie udeľované Nadáciou amerických psychológov (American Psychological Foundation) za významný prínos v psychológii a získal ho Robert D. Enright – za inovatívnu prácu v terapii odpúšťaním.

Robert D. Enright je priekopníkom psychologického výskumu a terapeutickej intervencie využitím odpustenia, zavedením odpustenia ako ústredného a dôležitého prístupu pre psychické zdravie na liečenie traumy. Medzinárodný inštitút odpustenia, založený prof. Enrightom v roku 1994, rozvíja vzdelávacie materiály o odpustení pre deti a mladistvých, ktoré boli vyžiadané na použitie vo viac ako 30 rôznych krajinách.

Profesor Enright sprostredkoval tézy svojej terapie odpustením aj poslucháčom na Slovensku počas sympózia Integratívna onkológia v januári 2019, ktoré sa konalo pri príležitosti 25. výročia vzniku NVR a Svetového dňa proti rakovine.

Gratulujeme!

*********

Dnešný výskum
pre zajtrajšiu liečbu

QR