Domov Volba liecby a experimentalna liecba

Volba liecby a experimentalna liecba

od M Gloncakova
PoradňaVolba liecby a experimentalna liecba
M Gloncakova asked 8 mesiacov ago

Do bry den Od 12/2016 sa liecim na onkologii dg c530-adenokarcinom endocervixu s postihnutim parametrii a infiltr.klenieb posvy Dnes bola kontrola, su zhorsene onkomarkery a jedna uzlina zvacsana na 4 cm Boli mi dane na zvazenie viacere alternativy, mam vsak pocit ze nie som dobre liecena, bolo by mozne u vas nezavisle vyhodnotenie mojho stavu a postupu liecby Mam k dispozicii popisy aj vysledky MR na CD ktore by som priniesla A este mam otazku o je mozne sa zucastnit experimentalnej liecby? Vopred dakujem za info

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 7 mesiacov ago

Pozdravujem,
o štandardnej liečby (predpokladám rádio-chemoterapia v minulosti) sa ochorenie vrátiť môže. Podľa uvedeného ste mali už iniciálne pokročilé ochorenie.
Najskôr ale treba zisitť či sa choroba naozaj vrátila a kde sa vrátila (minimálne CT vyšetrenie). Zvažovanie o záchrannej liečbe je celkom komplikované a bez riadneho vyšetrovania sa určite nedá urobiť zodpovedne. Ak Vás Váš onkológ vyšetroval, pozná Váš stav asi najlepšie. Môžete zvážiť konzultáciu stavu v onkologických centrách SR.
Experimentálna liečba v SR sa taktieť koncentruje do onkologických centier.