Domov Rakovina krčka maternice

Rakovina krčka maternice

od Darina
PoradňaRakovina krčka maternice
Darina asked 2 roky ago

Dobrý deň p. MUDr. Lukacko, prosím Vás o zhodnotenie MR, čo vlastne znamená hneď prvá veta. Mala som rakovinu krčka maternice, liečila som sa od 8/2018, brala som chemo, rádioterapiu a brachyterapiu, liečbu som skončila stym že je to v poriadku, teraz chodím každé 3 mesiace na kontrolu a v 8/2019 idem na PET CT. Po dnešnom vyšetrení mám všetky výsledky dobre, len celkom nerozumiem MR :
loziskove lezie v skelete panvy: subchondrálne v oblasti pravého acetabula, v os ilium subchondrálne v oblasti pravého SI zhybu-novodiferencovaný nález – v dif. dg. MTS lezie – dop. Pet ct
histologicky vertifikovany skvamocelullarny Ca, G3, st.p.RT – aktuálne v MR obraze pretrváva v canalis c. uteri mierne T2W hyperSi lezia, postkontrastne s malým nevysycujucim sa okrskom- v.s. postradiačne zmenené reziduum TU lezie – nález bez dynamiky.
LAP parailicky vľavo – morfológia spĺňa kritéria malignity – bez dynamiky.
ostatne LU v zachytenom rozsahu paraartalne a vpravo parailicky – t.č. Nespĺňajú kritéria malignity- bez dynamiky veľkosti ,počtu. Malé množstvo efuzie v CD. Postradiačne zmenená submukoza zachyteného c. Sigmoideum – v regresii.
dakujem Vám veľmi pekne. Darina

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 2 roky ago

Pozdravujem,
na MR je nález (maternica, uzliny) viacmenej stabilizovaný, avšak na kostiach sú prítomné zmeny, ktoré treba doriešiť. Teoreticky by to mohlo znamenať aj návrat choroby do kostí, avšak znález na MR nie je jednoznačný. Môže to však byť aj niečo iné, nepodstatné.
Predpokladám, že Vás pošlú na PET skôr, resp. na gamagrafiu kostí.S výsledkom MRby ste mali ísť na pracovisko, kde ste sledovaná, aby Vás poslali na tie vyšetrenia.