Domov Prosím o radu.

Prosím o radu.

od Nataša
PoradňaProsím o radu.
Nataša asked 1 rok ago

Vážený pán doktor, prosím Vás o radu.  
Mg+axily obojstranne: Zmnoženie fibroglandulárneho tkaniva v horných a laterálných kv. bilat, denznejšieho škvrnitouzlovitého charakteru, bez zjavných spikulovitých TU formácií a bez zhlukov malignych MK. Vpravo, v Axily- vľavo ben. LU.  Záver:  Reprodukčný typ žľazového tkaniva bilat. BI-RASD 0
Výsledky biopsie: V kompletne spracovanom a opakovane sériovo prekrájanom materiáli sú útržky mammárneho tkaniva s adenózou, so sporadickými mierne rozšírenými duktami, areálmi apokrinnej metaplázie duktálneho epitelu a mierne zmnoženým väzivom, bez spoľahlivej prítomnosti štruktúr maligneho novotvaru vo vyšetrenom materiáli.
Pán doktor, prosím  Vás o názor, či je potrebná operácia, odstranenie ?  Čo navrhujete? Aký alternativný  postup. Mám 45 rokov, 4 deti, ktoré som dojčila do 1 roka, športujem, nefajčím, neberiem HAK. 
 

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 1 rok ago

Pozdravujem,
na biopsii nenašli rakovinu a to je dôležité. Ani predrakovinový stav.
Dôležité ale je aké vyšetrenia viedli k biopsii. Ak na zobrazovacích vyšetreniach bolo podozrenie na niečo zlé vysoké, tak je aj vyššia tendencia na odstránenie (biopsia je len z malého okrsku toho podozrivého ložiska). Nechajte si poradiť od lekárov, ktorí Vás vyšetrovali, či OP áno, alebo nie. Alternatívou k OP je sledovanie.