Domov Problem s mocenim

Problem s mocenim

od Sisi
PoradňaProblem s mocenim
Sisi asked 1 rok ago

Dobry den, dva roky dozadu som prekonala rakovinu krčka maternice, islo o epidermoidny karcinom s invazivnym rastom, nakolko urcili ze ide o ground 1 tak sa lekarom podarilo odstranit mi ho lokalne len z krcka a zachovali mi tak fertilitu, nakolko som nemala este deti. Chodim odvtedy kazde tri mesiace na kontrolu, pol roka dozadu sa mi zacal zvysovat onkomarker scca tak mi urobili kyretaz, ktora vysla dobre, bez nejakehi zhubneho nalezu a nasledne aj onkomarker sa znizil po kyrete. Avsaj dlhsie pozorujem problem s mocenim rannym, vzdy ráno ked idem na toaletu citim ze sa mi chce velmi cikat ale nejde mi to alebo len slaby prud, potom uz cely den bez problému, ide mi normalny prud, uz ziadny problem, robi mi to len rano, ale zacala som mat nejaky stres, ci to nejako nesúvisí s predchádzajúcim ochorenim. Bola som pol roka dozadu aj na pet/ct vysetreni, tam bolo vsetko ok, ukázalo by sa tam nieco? Ak by bolo nieco na mocovom mechure? Alebo v mocovych cestach? Mala som dokonca aj tam problém, ze mi toto pet /ct museli opakovat lebo som nedokazala vypraznit mocovy mechur dostatočne pred vysetrenim, preto po nejakych 3 hodinach mi ho opakovali. Dakujem za odpoved 

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 1 rok ago

Pozdravujem,
myslím, že ak je gynekolog. nález a PET/CT v norme (spolu s markermi), onkologická kontrola by mala byť dobrá. Každé z týchto vyšetrení zvykne ukázať návrat choroby, preto si myslím, že by ste sa nemuseli znepokojovať.
Ťažkosti s močením sú myslím pri trachelektómiách celkom časté. Ak Vám ťažkosti s močením pretrvávajú, resp. sa horšia, pozozprávajte sa s kontrolujúcim gynekológom a bolo by asi vhodné skonzultovať aj urológa.