Domov MR panvy

MR panvy

od JM
PoradňaMR panvy
JM asked 1 rok ago

Dobrý deň,
bol som na MR so zameraním na ingvíny. V minulosti som bol operovaný na pruh na PRAVEJ strane (cca 6 rokov dozadu). Pre podozrenie na recidívu som bol na vyšetrení na chirurgii. Po kontrole hmatom a sone, kde bolo všetko v poriadku, ma pre istotu odoslali na MR. Výsledok MR bol nasledovný:
Na dolnom okraji prednej brušnej steny vľavo v úrovni acetabula sa zobrazuje fokálne ložisko intenzity signálu tuku čiastočne sa vykleňujúce nad úroveň úponu svalov prednej brušnej steny celkových rozmerov približne 23x35x52mm. Podobné ložisko rozmerov 21x29x29mm sa zobrazuje v kaudálnej časti prednej brušnej steny vľavo, vyklenuje sa z podkožného tuku a čiastočne zasahuje do ingvinálneho kanála v jeho proximálnej časti. Priľahlé tukové tkanivo podkožia nemá zmenenú intenzitu signálu. Voľná tekutina v malej panve nie je prítomná. Zobrazuje sa ložisko intenzity signálu tekutiny s naznačenými miernymi septáciami celkových rozmerov približne 8x13x49mm. Pozorovať viacpočetné LU v oboch ingvínach, najväčšia je vpravo max. rozmerov 8x35mm. 
Vedeli by ste mi vysvetliť, čo to znamená? 
Vopred ďakujem

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 1 rok ago

Pozdravujem,
prepáčte za neskoršiu odpoveď, bol som mimo SR.
V MR náleze je určite aj záver, ten ste neuviedli. Z kontextu ste vytiahli len časť textu a preto sa vyjadruje ťažko.
Netuším, čo znamennajú tie ložiská 2-3cm na prednej brušnej stene, neskôr je písané, že pozorovať viacpočetné lymfatické uzliny v oboch ingvínach (sú to tie isté ložiská ako 2-3cm na prednej brušnej stene?).
Netuším, či máte, alebo nemáte diagnostikované nádorové ochorenie, vysvetlenie tohto nálezu vysoko závisí od toho, či už máte rakovinu, alebo nie.
Preto bude pre Vás najrozumnejšie, keď Vám nález vysvetlí lekár, ktorý Vás ańa toto vyšetrenie poslal, on b´vie dôvod tohto vyšetrenia aj Váš celý priebeh choroby.