Domov Mr mozgu a zadnej jamy

Mr mozgu a zadnej jamy

od Sabina
PoradňaMr mozgu a zadnej jamy
Sabina asked 7 mesiacov ago

Dobrý den pan doktor. Velmi prosim, mohli by ste sa mi vyjadriť k môjmu vysledku?  K svojmu dr idem až o dva týždne. A som v napätí,  čo mi to vyšlo.  Ďakujem pekne za každú info
Vyšetrenie: MR mozog+zadná jama

MR mozgu, zadnej jamy mozgovej 
T1 tra, T2 tra, T2 spc da-fl sag, DWI tra, SWI tra

Hemisféry mozgu bez zmien tvaru, stredové štruktúry nie sú dislokované. V inzule vpravo sa zobrazilo nešpecifické ložisko vyššej intenzity MR signálu o priemere 2 mm, bez reštrikcie difúzie. Hemisféry mozgu bez iných zmien štruktúry, ložiskové zmeny v mozgovom kmeni neboli pozorované. Tvarové a štrukturálne zmeny na hemisférach mozočka sa nezobrazili. Odstupy hlavových nervov symetrické. Báza, kalva bez patomorfologických zmien. 

Záver:

Nešpecifické ložisko malých rozmerov v pravej hemisfére mozgu v inzule subkortikálne o priemere 2 mm, štruktúry mozgu bez iných patomorfologických zmien. 
Expanzívny proces na mozgu a v zadnej jame mozgovej nebol pozorovaný. MR známky demyelinizačného procesu sa nezobrazili (solídne ložisko v inzule malých rozmerov nespĺňa McDonaldove kritériá pre SM).
Báza, kalva bez patomorfologických zmien.

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 7 mesiacov ago

Pozdravujem,
lekár, ktorý Vám toto vyšetrenie objednával pozná dôvod, pre ktorý Vás na MR poslal. On teda bude jednoznačne vedieť odpoveď na svoju otázku.
Z onkologického hľadiska (sme fórum o rakovine) tam nie je nič zaujímavé.