Domov MMG – nález

MMG – nález

od Iva
PoradňaMMG – nález
Iva asked 1 rok ago

Dobrý deň, prosím láskavo o vysvetlenie výsledkov MMG a doporučenie ďaľšieho postupu,/bojím sa opacít/ ako aj radu za kým môžem zájsť /nechcem nič zmeškať,som veľmi nervózna/. Veľmi pekne ďakujem.
NM bilat.-2 proj::CD: Koža a podkožie nezhrubnuté, mamily negat.Obojstranne prsníky priebežne involučného typu, primerane distribuovaná reziduálna žľaza heterogennej štruktúry, v porovnaní s predchádzajúcim nálezom bez výraznejšej dynamiky, stac.drobné opacity do 6mm-v.s.intramám.LU,t.č.bez jednoznač.lož.zmien v zmysle tu procesu.Bez mal.MK.V zobrazených úsekoch axíl nesusp.LU vpravo a bilat.v preaxilách. BI-RADS 2.
Čo sa dá prosím robiť s opacitami? Sú na ne aj lieky alebo len operácia? Veľmi pekne ďakujem. 
 
Dobrý deň,
prosím láskavo o vysvetlenie nálezu, Vašu radu a doporučenie čo robiť /veľmi sa bojím opacít/.
NM bilat.-2 proj.:CD
Koža a podkožie bezhrubnuté, mamily negat.
Obojstranne prsníky priebežne involučného typu, primerane distribuovaná reziduálna žľaza heterogennej štruktúry, v porovnaní s predchádzajúcim nález bez výraznejšej dynamiky, stac.drobné  o p a c i t y  do 6mm – v.s.intramám.LU, t.č.bez jednoznač.lož.zmien v zmysle mal.tu procesu.Bez mal.MK. V zobrazených úsekoch axíl nesusp.LU vpravo a bilat.v preaxiláxch.  BI-RADS 2
Veľmi pekne ďakujem za urýchlenú odpoveď /som veľmi nervózna – bojím sa./
 
.
 
 
 
 
 
 

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 1 rok ago

Pozdravujem,
nález znie jednoznačne BEZ podozrenia na rakovinu, takže nerozumiem, čo treba riešiť. V prsníku máte zmeny, ktoré vyšetrujúci lekár označil ako NEzhubné. Z môjho hľadiska lenbežné kontroly.