Domov Metastázy v mozgu

Metastázy v mozgu

od Dominika
PoradňaMetastázy v mozgu
Dominika asked 1 rok ago

Dobrý deň prajem, môjmu ocinovi minulý utorok našli na mozgu metastázy. Pred tým ho 2 týždne bolela hlava a začala mu trpnut tvár a oslabila mu ľavá ruka. Pred tým nemal žiadne bolesti. Najväčšia metastaza má 28mm a je ich viac ako 10. V júni tohto roka bol na CT mozgu a nič tam nebolo. Dnes sú tam už metastázy. Zatiaľ stále nevieme kde je primárny nádor. Prosím vás čo môžeme očakávať? Má len 52 a všetci veríme že to zvládne. Co sa dá s tým robiť? Čo všetko môžeme preňho spraviť? Dá sa to nejako zastaviť? Ďakujem za odpoveď 

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 1 rok ago

Pozdravujem,
predpokladám, že otec je niekde hospitalizovaný. Pri hľadaní po primárnom nádore budú kolegovia robiť viaceré vyšetrenia, predpokladám, že začnú s CT vyšetrením (minimálne hrudník, brucho, panva), budú zvažovať kolono aj gastrofibroskopické vyšetrenie, kožné vyšetrenie, asi ja niečo iné.
Zatiaľ dostane lieky na odpuchnutie mozgu a bude sa pátrať ďalej, choroba by mala byť odniekať histologicky dokázaná (odobratá vzorka a potvrdené, že ide o rakovinu). Až po histolog. dôkaze bude môcť dostať onkologickú liečbu. Následne budú zvažovať aj ožiarenie mozgu, ale to celkom určite až po histolog. výsledku.