Domov Metastázy na mozgu

Metastázy na mozgu

od Zuzana
PoradňaMetastázy na mozgu
Zuzana asked 2 roky ago

Vážení pán doktor,je doba prežitia 3/6mesiacov len u pacientov s rakovinou pľúc? Alebo je to všeobecné.Uz je mesiac po tomto oziare ,a cíti sa dobre v noci spí nebudí sa,len ho trápi bolest nôh skôr tŕpnutie svalstva . Jazyk má vyhadzany bielimi niekedy aj ružovými fliacikmy a veľa bolestivých pupienkov .Prosím sú prípady keď pacient má metastázy v celom tele a prežije ? Je nejaký liek alebo výskum  čo môže predĺžiť jeho stav ,rada by som dala svoj život za jeho nechcem vidieť ako sa trápi tak veľmi ho milujem.Poradte mi kam mám snim ísť rás som počula v správach o novej chemoterapii vyvinutej unas na Slovensku Jej cieľom je zabiť vylúčené len rakovinové bunky.Ak môžete prosím poskitnite mi informácie na môj email . Veľmi si vážim váš názor.Prosim  pomoc!!!!!

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 2 roky ago

Pozdravujem,
ak má pacient s rakovinou metastázy do mozgu, jeho prežívanie je bohužiaľ rádovo v mesiacoch. To platí takmer pre všetky druhy rakoviny. Ožarovanie mozgu len zmierňuje príznaky opuchu moggu, ktoré metastázy robia.
V liečbe nádorov pľúc pribudli v poslednom čase mnohé prepartáty, ale nič svetoborné nepriniesli, prežívanie pacientov sa zvýšilo rádovo o týždne. Predpokladám, že v UK je situácia podobná tej v SR.