Domov Mandle

Mandle

od Lucia
PoradňaMandle
Lucia asked 11 mesiacov ago

Dobrý deň, mám problém s mandľami. Asi dva roky už, ma často bolia, niekedy sa mi zle prehlta, je to neprijemne, dvakrát to bolo dosť zle, tak som skončila na ATB. Moja obvodná ma poslala na ORL, tam má však vyšetrili za 5 minút aj s čakaním na papier a napisali: Nos – sliznica ružová, septum zvlnené, priechody volne, bez patolg. sekrecie. Hltan – sliznica oblúkov nastrieknuta, tonzily zbrazdene, asymetrické, vpravo väčšia, bez obsahu, koreň jazyka volny. Hrtan – indir. fyziolog. nález. Krk – palp. za m. SCM LU cca 1 cm.
Poslali ma na vytery a krv k obvodnej, krv mi však nevzala, lebo nevedela na čo presne a vo výteroch mi vyšiel Streptococcus alfa hemolytický a Neisseria spp. Okrem toho som ešte riadne zahlienena, zateka mi to do krku a mam malú hrčku na krku. Chcela by som sa Vás opýtať, či by nemohlo ísť aj o nejaký nádor… Ďakujem veľmi pekne. 

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 11 mesiacov ago

Pozdravujem,
nález krčného lekára znie dobre, popisuje len mandle po opakovaných zápaloch, pravá mandľa mierne väčšia, za kývačom (sval) jedna lymfat. uzlina do 10mm.
Je výrazne pravdepodobnejšie, že to bude niečo iné ako rakovina, ak sa Vám zápaly opakujú možno by bolo vhodné navštíviť ORL lekára opakovane.