Domov Lezia v hlave

Lezia v hlave

od Daniela
PoradňaLezia v hlave
Daniela asked 1 rok ago

Dobry den, synovi pred tromy rokmi nasli leziu v hlave o rozmeroch 0.8 cm teraz pri poslednom mg vysetreni je progresia lezie v pravej casti hlavy o rozm.1,4×1,5 cm. Lekar odporuca okamzite vyhladanie neurochirurga. Mame velke obavy o syna, ma 21 rokov, zatial nema problemy myslim zdravotne. Mensie bolesti hlavy zvyseny KT. Lekar nam povedal,,ze lozisko sa nachadzá na tazko pristupnom mieste. Poradte, co nas caka?

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 1 rok ago

Pozdravujem,
prepáčte za neskoršiu odpoveď.
Myslím, že konzultácia neurochiorurga je najlepším riešením. Len on bude vedieť ako ďalej.
Jepravdou, že sa z mnohých podozrivých lézií sa odoberá vzorka na potvrdenie alebo vyvrátenie choroby, ale v mozgu to často nie je možné. Len leurochirurg bude vedieť odhadnúť, či sa tá vzorka dá, alebo nedá odobrať. Keďže ide o 21 roč. chalana, myslím, že budete odosaní na vyššie centrum, kde budú určite ešte raz prezerať MRI nález a špekulovať, čo by to mohlo byť.
Ak bude lézia vyzerať podozrivo, možno budú zvažovať aj operáciu, ale toto vyjadrenie bude stáť na vyjadrení neurochirurga. Každopádne na neurochirurgii Vás bude čakať len konzultácia, prineste všetky ostatné nálezy (lek. prrávy, popisy vyšetrení MR) ale zaberzpečte aj aby MRI pracovisko poslalo MR dokumentáciu cz T3C, resp. prineste CD disky.