Domov karcinomatóza peritonea doplnenie 4

karcinomatóza peritonea doplnenie 4

od Nina
Poradňakarcinomatóza peritonea doplnenie 4
Nina asked 11 mesiacov ago

Dobrý deň,
prosím Vás o vysvetlenie, keď je v správe napísané, že .Metastatázy v kostiach sú bez zmeny… to znamená, že na začiatku ochorenia boli tieto metastázy zistené v kostiach? My sme boli onkológom informovaní že metastázy sú v celom bruchu…že sú aj v kostiach sme nevedeli.. je to teda pokročilé štádium a metastazy v kostiach stav zhoršujú?
A prosím Vás máte skúsenosti s liečbou Avastin? je účinný pri tomto ochorení karcinomatóza peritonea, ako dlho sa berie?
Ďakujem 

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 11 mesiacov ago

Pozdravujem,
netuším, či bolo ochorenie od začiatku aj v kosticha aj na pobrušnici (peritoneu).
Každopádne pri výskyte rakoviny na peritoneu, alebo inde v tele (napr. kosti) ide o chorobu v 4. štádiu, teda metastatické. Každé ďalšiedruhy metastáz väčšinou chorobu zhoršujú, navyše pri metastázach v kostiach hrozí ich zlomenie (patolog. zlomenina) a často aj veľmi bolia.
Keď na zobrazovacom vyšetrení napíšu, že mts sú bez zmeny, pravdepodobne na nejakom vyšetrení u boli a v porovanní s minuým nálezom sú bez zmeny (veľkosti, početnosti). Klinický onkológ, ktorý sa o pacienta stará vie posúdiť, akú liečbu nasadiť, ja sa v problematike systémovej liečby veľmi nevyznám. Porozprávajte s onkológom.