Domov karcinom prsnika gamagrafia

karcinom prsnika gamagrafia

od Lucia
Poradňakarcinom prsnika gamagrafia
Lucia asked 7 mesiacov ago

Dobrý deň prajem. Veľmi pekne Vám ďakujem za predošlé vyjadrenie ohľadom zdravotného stavu mojej sestry. Mohla by som Vás ešte pekne poprosiť o vyjadrenie ku gamagrafickému nálezu?
Indikácia: pac. s novodg ca mammae, lokálne pokročilý, extenzvna mts LAP v axile a mediastine, susp. osseálne mts (na CT hypodenzné ložiská do 15 mm s deštrukciou kortikalis), plánované AXE a 1. línia paliat. HT, otázka na osseálny staging
Popis: Gamagraficky v sterne prítomná nehomogenne vyššia kostná prestavba na ľavom laterálnom okraji manubria a priľahlej (k sychondróze) časti corpus sterni – nález je veľmi nenápadný, diferencovateľný len na tomografickom spect – v. s. zodpovedá popisovaným CT ložiskám (kt. sú veľkostne na hranici detekných možností gamagrafickej metódy) , v perfúzej fáze lokalitu sterna nehodnotím (prekráva/sumuje sa s fyziologicky výraze prekrvenými štruktúrami)
Iné patologické ložiskové zmeny kostnej prestavby v gamagraf. obraze nediferencovať.
Záver: gamagraficky len veľmi nenápadný nález – možné drobné osseálne mts na ľavom okraji sterna. 
Ďakujem veľmi pekne. 
S pozdravom
Lucia

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 7 mesiacov ago

Pozdravujem,
tá gamagrafia jednoznačen nedokazuje, že sú v kostich metastázy, nález je na hranici, ktorú môže táto metóda diagnostikovať. Avšak na CT sú uzliny v hrudníku (mediastíne), čo Vás ponecháva v 4. štádiu.
Myslím, že ste manažovaná veľmi dobre, poraďte sa ešte s klin. onkológom, ktorý sa o Vás stará.