Domov Hrčka

Hrčka

od Sandra
PoradňaHrčka
Sandra asked 1 rok ago

Dobrý deň, môj priateľ vdýchol pred 10 rokmi chlp z mačky, našli mu hrču na pľúciach pravdepodobne je to ten chlp a príznaky sú : dýchavičnosť pri akejkoľvek činnosti, pri zápale pľúc je to bolesť na hrudníku .. je toho viac, no najviac má to zaujíma že .. 
priateľ má zápal priedušnice a doktorka si mysli že sa mu zväčšuje tá hrča preto ho chce dať na Vyšné hágy na vyšetrenie ale odmieta ho dať na rengen vo svojom meste pretože to nemá vraj zmysel.. berie už 2 týždeň a 2 dni antibiotiká tie najsilnejšie a stále chrčí na plúciach ale bolesť na hrudníku už nemá, no stalo sa mu raz že mu šla krv z nosa ako voda… má takú prácu ktorá je veľmi namáhavá, pracuje ako metač vagónov a vraj keď sa zohol aby vyhodil drevo (smeti) tak mu niečo puklo v hlave a začal krvácať .. 
prosím Vás skúste mi povedať či je to nedaj bože náznak na rakovinu… ďakujem za odpoveď vopred a prajem pekný zvyšok dňa.

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 1 rok ago

Pozdravujem,
NEpredpokladám, že takéto ťažkosti súvisia s vdýchnutím chlpu.
Lekár, ktorý pacienta videl myslím zvolil dobrý postup a chce ho odoslať na vysoko špecializované pľúcne pracovisko. S tým RTG súhlasím, jeho výpovedná hodnota pri takmto probléme je veľmi malá.
V Hágoch sa špecializujú na pľúcne choroby rôznych druhov, preto tam už budú vedieť, čo robiť a majú na to aj dobré možnosti.