Domov CT skalných kosti

CT skalných kosti

od Saška
PoradňaCT skalných kosti
Saška asked 10 mesiacov ago

Dobrý večer , dnes som absolvovala vyšetrenie na CT pracovisku . Obdržala som výsledky a trošku mám obavy , lebo je tam spomenuté ložisko vo velkosti 12 mm a prečo sú otázniky . Akože nevedia presne určiť ?  Chcela by som vedieť , či je to dobrý výsledok . Zatiaľ má rieši len neurologicky lekár, kde mám ísť z výsledkami až po objednaní  . Mávam bolesti hlavy , hlavne pulzujúce na strane kde mám nález . Preto má poslali na MR a potom ešte na CT vyšetrenie . Ďakujem vopred za Vašu odpoveď . 
Vysledok z CT vyšetrenia je : 
Vnútorne zvukovody symetrické , nerozšírené,stredoušné štruktúry dobre diferencovateľné , normálne utvárané , retrotympanické priestory volne, vľavo pneumatizácia mastoidu primeraná , kostenný skelet bez deštrukcie . Vpravo v prioc mastoideuzs ohraničené ložisko deštrukcie o priemere 12 mm , vyplnené nizkodenznými hmotami – granulačné tkanivo ? iné ? 
 

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 10 mesiacov ago

Pozdravujem,
v pravom mastoide (hlávkovom výbežku) je popisované ložisko asi granulačné tkanivo, čo by mohlo predsatavovať opúzdrený zápal, resp. zbytky z minulých zápalov. Z tohto nálezu nič nenasvedčuje tomu, že by mohlo ísť o rakovinu. Dôležitý je ale aj výsledok MR vyšetrenia. Predpokladám, že Vás pošlú ešte na ORL vyšetrenie.