Domov Bolesti po operácii fibroadenómu

Bolesti po operácii fibroadenómu

od Eva
PoradňaBolesti po operácii fibroadenómu
Eva asked 2 roky ago

Dobrý deň, mám 41 rokov v januári t.r. mi bol vyoperovaný fibroadenóm, 14 mm priemer. Na operáciu som išla s informáciu od lekára, že je to na 90% zhubný nádor, čo sa našťastie nepotvrdilo. Uplynul už nejaký ten čas, a ja mám stále veľmi nepríjemné pocity v prsníkoch -oboch. Najskôr som si myslela, že sú to len pooperačné bolesti, lekár mi kázal prsia natierať Voltarenom a objednať sa na lymfomasáž. Veľmi ma tieto bolesti znepokojujú.Sú to také pichavé, bodavé veľmi nepríjemné bolesti, niekdy ma až pot obleje. Často sa na to zobudím aj v noci. Stále pociťujem bolesti v podpazuší, akoby to vyrážalo do bradaviek.Obidve prsia sú citlivé na dotyk. Pán doktor, uplynulý rok máme ťažšie obdobie, nakoľko manžel je onkologický pacient a musím s ním chodiť do zahraničia na liečbu. Snažím sa nestresovať, ale v našej situácii sa to nie vždy dá. Tie bolesti som  pociťovala aj pred operáciou na tom operovanom prsníku, ale zhoršuje sa to. Prosím Vás o radu. Neviem či mám zmeniť lekára a dožadovať sa nejakých vyšetrení, nechcem byť hysterická,  ale nechcem niečo podceniť. Starostí máme už aj tak dosť. ďakujem za Vaš čas a odpoveď. Priložila som aj správy zo sona a MMG.
Sono: ferlil.žľaza LQ a V HLQ v DLQ smerom č.7 oválny hyperechog.utv. 7,x3,2 mm-lipom. Vľavo širšie dukty na LQ lipom 4 mm. .Na LQ cysta 4,2 mm bez pat.vask.
MMG: obijstranne drobnoškrnitá až pruhovaná kresba , LQ pravidelný útvar  14 x10 mm s viacerými MK nepravid.tvaru. V CC je tiež dezný okrsok a niekoľko benig. kalcifikátov. V axilách sú opacity od 6 mm do 17 mm. 
Záver po operácii: hasitologický -komlexný FA ,  fibradenóm so známkami epilatovej hyperplázie a mikrokalcifikátmi, lokálne s nálezom dilatácie duktov, apokrinnej metaplázie vrátane papilárnej formy, mikrokalcifikátov a sklerotizujúcej adenózy.

1 Answers
Pavol Lukačko Staff answered 2 roky ago

Pozdravujem,
ten priložený mamograf. nález je bez podozrenia na rakovinu alebo iných vážnych záležitostí. Takéto kontroly (striedané s ultrazvukom) by mali na prsníky stačiť.
Príčin bolestí prsníkov môže byť veľa a vôbec nemusia súvisieť s tým, že ste mali FA, alebo že ste po operácii prsníkov. Viac Vám neviem poradiť. Asi by bolo vhodné sa poradiť na prsníkovej ambulancii, alebo s gynekológom.