Domov Blog Rastlina mesiaca: Medvedí cesnak

Rastlina mesiaca: Medvedí cesnak

od admin

Cesnak medvedí (Allium ursinum L.) patrí spolu s cesnakom kuchynským a cibuľou do širokej skupiny aromatických rastlín používaných pri príprave jedál a tiež na účinné liečenie niektorých ochorení. Rastliny rodu Allium majú približne 400 druhov rastúcich na piatich kontinentoch s výnimkou Austrálie a Antarktídy. Prirodzené lokality výskytu medvedieho cesnaku  sú geograficky lemované na juhu Stredozemným morom na severe Škandináviou a   na východe cez Kaukaz, Sibír až k hraniciam Kamčatského polostrova.

 

Meno tomuto cesnaku pravdepodobne dali už starí Gréci. V ich mytológii bola totiž krásna a silná bohyňa Callisto premenená najvyšším bohom Zeusom na súhvezdie Veľkej medvedice, ktoré je na hviezdnej oblohe vidno vždy na severe. Na plavbách starovekým moreplavcom slúžila hviezdna obloha ako kompas. Počas svojich obchodných ciest i vojenských výprav prinášali svoju kultúru i kulinárske umenie k európskym národom. Tie následne prijali názov tejto užitočnej rastliny.

Medvedí cesnak začína rásť v apríli a v rovnakom čase je najžiarivejšia i „Callisto“ vo Veľkej medvedici.

Cesnak medvedí má drobnú cibuľu, z ktorej rašia dva až tri listy. V prírode ho nájdeme skôr podľa typickej vône ako podľa listov. Látky, ktoré uvoľňuje, znepríjemňujú okolitým bylinám život, čo vedie k spomaleniu ich rastu. Cesnak dokáže počas niekoľkých rokov potlačiť rast okolitých rastlín a obsadiť v lese naozaj rozsiahle miesto.  Už skoro na jar môžeme vidieť široké plochy cesnaku pokrývajúce najnižšie vrstvy lesa.

 

 

V kuchyni ľudia používali medvedí cesnak už v mezolite. Spečené cibuľky cesnaku boli nájdené v nemeckom Alsasku a tiež vieme, že cesnak používali Kelti aj Rimania.

O niečo neskôr popisuje Grécky lekár Dioskorides štyri druhy cibule medzi ktorými bol i cesnak medvedí a navrhoval ho ako detoxikačnú rastlinu.

V stredoveku bol medzi Slovanmi cesnak už dobre známy. Jeho kvality popísalo vo svojich prácach veľa panovníkov i lekárov, medzi ktorých patril kráľ Karol Veľký či Hieronymus Bock. Poukazovali na to, že cesnak medvedí je veľmi vhodný nielen v kuchyni, ale aj v medicíne.

 

Doteraz je v tradičnej medicíne zvyčajne používaný na podporovanie trávenia, má protimikrobiálne účinky, odstraňuje z tela toxíny, chráni pred srdcovo-cievnymi ochoreniami a používa sa aj pri liečbe ochorení horných dýchacích ciest, akými sú astma či zápal priedušiek. Sírne zlúčeniny podporujú vykašliavanie, bojujú proti chrípke a horúčke. Pri vonkajšom použití slúži na liečbu chronických kožných ochorení a akné.

 

 

Cesnak medvedí si rok čo rok obhajuje svoje drobné, no o to významnejšie miesto v jarnej kuchyni. Je príjemným spestrením jedálnička, a to najmä vďaka mnohým variáciám, v ktorých ho možno podávať – môžete sa z neho pripraviť polievku, prívarok, nátierku, bylinkové maslo, pridať ho do cesta na halušky či mäsovej rolády, avšak nepochybne najobľúbenejšie zo všetkých jedál je pesto z medvedieho cesnaku, ktoré si pripravíte veľmi jednoducho a rýchlo.

 

Budete potrebovať:

 

• asi 200 g listov medvedieho cesnaku

• 150-200 ml oleja (použite hocijaký, ktorý práve máte v kuchyni)

• soľ podľa chuti

• na spestrenie môžete pridať zopár jadier vlašských orechov

 

Všetky ingrediencie dôkladne rozmixujeme, aby sme dostali hladkú konistenciu a hotové pesto skladujeme v zaváraninovom pohári.

 

Autor: Roman Bohovič, Dominika Barbaričová

Foto: pixabay.com