Domov Benefičné podujatia Benefičný koncert dychového symfonického orchestra North Dakota State University

Benefičný koncert dychového symfonického orchestra North Dakota State University

od admin

V utorok 21. mája 2019 o 19.00 hod. sa vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu uskutoční benefičný koncert s  pestrým programom symfonických diel svetoznámych skladateľov v úprave pre dychový orchester.

 

Na svojom prvom medzinárodnom turné zavíta do Bratislavy dychový symfonický orchester North Dakota State University, ktorý vznikol v roku 1904 a doteraz vystupoval na podujatiach v Spojených štátoch, často spolu s medzinárodne uznávanými hosťujúcimi umelcami.  Dirigentskej paličky sa ujme  Warren D. Olfert, ktorý získal vysokoškolské tituly na univerzitách Florida State Univerzity (PhD. v odbore výučba hudby), University of Cincinnati College-Conservatory of Music (M. M., inštrumentálne dirigovanie) a Bob Jones University (B. S., výučba hudby). Teraz je riaditeľom a dirigentom viacerých orchestrov a profesorom hudby na North Dakota State University.

 

 

Koncert organizuje občianske združenie Ars ante portas v spolupráci s agentúrou The Prague Concert Co. a je súčasťou tradičného cyklu letných benefičných koncertov.  Koncert Dychového symfonického orchestra bude úvodným podujatím a odštartovaním 17. ročníka kampane Na kolesách proti rakovine.

 

Vstupné na koncert je 5 €, pre seniorov nad 62 rokov, mládež do 18 rokov a ZŤP  3 €

 

Predaj vstupeniek
sieť predajní a www.ticketportal.sk
Agentúra Kováčová, tel.  0950 532 692
Kníhkupectvo Jonatan, Legionárska 2, tel.: 02/5556 3040

 

Počas koncertu bude možné podporiť zbierku Nadácie Výskum Rakoviny (zaregistrovaná na MV SR) na podporu vedecko-výskumných projektov.

 

Partneri koncertu

 

Charitatívny partner

 

Autor: Ján Juráš, www.juras.sk

Foto: pixabay.com (ilustračné)

Mohlo by sa vám pačiť