Domov Deň výskumu rakoviny Galakoncert ku Dňu výskumu rakoviny 2018

Galakoncert ku Dňu výskumu rakoviny 2018

od admin

V srdci Turca, v Martine zorganizovala Nadácia Výskum Rakoviny (NVR) Galakoncert ku Dňu výskum rakoviny, a to v stredu 7. marca 2018 o 19.00 hod. v Slovenskom komornom divadle – Národnom dome. Záštitu nad koncertom prevzala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová a podporili ho viaceré organizácie.

 

K publiku sa prihovorila predsedníčka Kruhu priateľov NVR s titulom Posol nadácie, Božidara Turzonovová. Významnou súčasťou programu bolo ocenenie víťazov 6. ročníka Súťaže mladých onkológov v kategóriách stredoškolák, vysokoškolák, mladý vedecký pracovník.  Súťaž organizovala NVR v spolupráci s Jesseniovou lekárskou fakultou UK v Martine a Martinským centrom pre biomedicínu (BioMed Martin).

Viac informácií o tohtoročnej Súťaži mladých onkológov nájdete v samostatnom článku.

 

O umelecký vklad do programu sa postarala výnimočná a´cappella vokálna skupina CLOSE HARMONY FRIENDS, ktorá interpretuje rock, pop, jazz a gospel v pestrej ponuke štýlu tzv a´cappela Light.  Skupina pôsobí už 26 rokov nielen na Slovensku, ale účinkovala prakticky vo všetkých krajinách Európy, ale aj v Kolumbii, Mexiku, Japonsku, Austrálii. V roku 2008 účinkovala ako hosť koncertu Bobbyho McFerrina.

 

Video záznam z koncertu si môžete pozrieť prostredníctvom Youtube kanála nádacie nižšie.

 

 

Mohlo by sa vám pačiť