Domov Benefičné podujatia Vianočný spev pre život 2017

Vianočný spev pre život 2017

od admin

Vianočný spev pre život, koncert Veľkého zboru donských kozákov pre Nadáciu Výskum rakoviny, mal svoje deviate pokračovanie vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici v Bratislave v sobotu 16. decembra 2017 o 16. hodine.

 

Preplnená sála aplaudovala všetkým účinkujúcim a ohlasy na koncert boli mimoriadne priaznivé.
Svetoznámy spevácky zbor vystúpil v Bratislave v silnom zložení, s elitnými sólistami a uviedol pravoslávne duchovné skladby, ruské, ukrajinské aj slovenské ľudové piesne a na záver navodil predsviatočnú atmosféru blokom vianočných piesní spolu s Bratislavským detským zborom (dirigent Róbert Tišťan)  a popredným slovenským recitátorom Jurajom Sarvašom.

 

Pred vlastným koncertom prítomných pozdravila prezidentka nadácie pani Margita Klobušická. Manažér nadácie Ján Juráš potom  uzavrel 15. ročník kampane Na kolesách proti rakovine videoprezentáciou všetkých podujatí.
Dojímavá chvíľa nastala, keď predsedníčka kruhu priateľov Nadácie Výskum Rakoviny, Posol nadácie pani Božidara Turzonovová odovzdala diplom člena in memoriam Radovana Kaufmana pani Zuzane, dlhohoročnej Radovanovej priateľke, s ktorou sa zosobášil dva dni pred svojou smrťou v kostole v Partizánskom.

 

Úvodný blok programu pripomenul tragédiu ruského národa spred 100 rokov, keď po boľševickom puči, nazvanom potom Veľká októbrová socialistická revolúcia, hynuli milióny nevinných ľudí a vlasť museli opustiť poprední predstavitelia kultúry, umenia, duchovenstva, vrátane tisícov donských kozákov.

 

Pri ľudových piesňach spevákov sprevádzalo vynikajúci hudobníci na tradičných ruských nástrojoch.
Celý program sprevádzala multimediálna projekcia na plátne, ktorá navodila nádhernú atmosféru.
Ako prídavky zaznel Zbor Židov z Verdiho Nabucca a po básni Vrstovníkom Andreja Sládkoviča v podaní Juraja Sarvaša zaspievali kozáci krásne a precítene našu pieseň Aká si mi krásna.

 

 

Foto: Veronika Zahradníková

Mohlo by sa vám pačiť