Domov Benefičné podujatia Cascade Youth Symphony Orchestra

Cascade Youth Symphony Orchestra

od admin

Na ďalšom z veľkých koncertov pre Nadáciu Výskum Rakoviny na podporu 15. ročníka kampane Na kolesách proti rakovine vystúpil Cascade Youth Symphony Orchestra (USA). Dirigentom orchestra je Gerry Jon Marsh.

 

Koncert organizovali vo Veľkom koncertom štúdiu Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici 1 v Bratislave
v sobotu, 8. júla 2017 o 19.00 hod. o. z.  Ars ante portas a agentúra The Prague Concert Co. a bol súčasťou festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2017.

 

Na úvod koncertu privítala prítomných prezidentka Nadácie Výskum Rakoviny Margita Klobušická.
Dramaturgia koncertu bola atraktívna, a v pravom zmysle slova „letná”. V prvej časti koncertu zazneli úpravy veľkých svetových skladateľov s heslom „ľahká klasika“, v druhej časti to boli skladby amerických autorov „americká hudba“. Štyridsaťjeden mladých členov orchestra viedol presne, a pritom veľmi komunikatívne maestro Gerry Jon Marsh.

 

Okrem búrlivého potlesku a kytice od hostesky, odovzdala prezidentka nadácie Margita Klobušická Gerrymu Marshovi tradičný dar nadácie: originálnu slovenskú dvojačku s jeho iniciálami.

Cez prestávku koncert prebiehala v priestoroch rozhlasu zbierka pre Nadáciu Výskum Rakoviny na zakúpenie laminárneho boxu. Výnos zbierky dosiahol 426,70€. Ďakujeme!

 

 

Foto: Veronika Zahradníková 

Mohlo by sa vám pačiť