Domov Iné podujatia Vojenskí duchovní podporujú Nadáciu Výskum rakoviny

Vojenskí duchovní podporujú Nadáciu Výskum rakoviny

od admin

Beh pre život v tropických podmienkach vojenskej základne v Afganistane, organizovanie a podpora akcií kampane Na kolesách proti rakovine, priama finančná pomoc… To sú niektoré z aktivít Ekumenckej pastoračnej služby (EPS) v Ozbrojených silách SR a Ozbrojených zboroch SR v prospech Nadácie Výskum rakoviny. Na našu nadáciu mysleli aj organizátori slávnosti pri príležitosti 10. výročia vzniku EPS.

 

Ústredie ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách SR a ozbrojených zboroch SR si dňa 7. novembra 2016 pripomenulo 10. výročie svojho vzniku na slávnostnej ekumenickej bohoslužbe so začiatkom vo Veľkom evanjelickom kostole na Panenskej ulici v Bratislave za účasti mnohých domácich a zahraničných hostí. Heslom podujatia bol citát zo žalmu 90: Upevni dielo našich rúk.


Slávnostným kazateľom bol generálny biskup Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku a predseda Ekumenickej rady cirkví v SR Miloš Klátik. Biblické texty a modlitby predniesli vojenskí duchovní z cirkví, združených v Ekumenickej rade cirkví v SR.
Na pobožnosť nadviazala literárno-hudobná kompozícia s názvom Upevni dielo našich rúk, v ktorej  recitátor Juraj Sarvaš a spevácky súbor Danubius Octet Singers s dirigentom Danielom Simandlom uviedli diela Martina Rázusa, Milana Rúfusa, Emila Boleslava Lukáča, Karola Kuzmányho, Miloša Ruppeldta, Viliama Figuša Bystrého, ako aj výber piesní z jubilujúcej Cithary Sanctorum.

 

Mohlo by sa vám pačiť