Domov Beh pre život Beh pre život 2013 v Trenčíne

Beh pre život 2013 v Trenčíne

od admin

Najväčšia slovenská humanitno-športová akcia Beh pre život 2013 vyvrcholila v sobotu 15. júna pod hradom Matúša Čáka v Trenčíne. Mimoriadne jej prialo počasie, ba pár grádov si mohlo aj ušetriť.

Prvý deň registrácie ešte nenasvedčoval, že Trenčín bude mať rekordný počet bežcov, ale v sobotu sa miestnymi a občanmi okolitých miest a dedín-záujemcami o Beh stále viac zapĺňalo Mierové námestie. Poldruhej hodiny pred štartom sa už námestie tyrkysovelo a počet aktívnych bežcov napokon dosiahol rekordné číslo 1362. Škoda, že tých ďalších očakávaných 36 bežcov ostalo doma alebo na kúpalisku! Boli by sme dosiahli plánovaný počet 15500 bežcov. Ale aj tak vlaňajší rekord padol! V Trenčíne nechýbal ani 77-ročný pán František z Handlovej, ktorý aj tohto roku prebehol všetkých šesť trás pre život! Deti sa zabávali na trampolíne a skákacom hrade, pribúdalo pomaľovaných tváričiek, žilky nám rozihrali skvelí folklórnici zo súboru Bystrina z Banskej Bystrice.

 

Patrón Behu, bývalý hokejový reprezentant Ján Pardavý usilovne podpisoval lístky so svojou fotografiou v tričku Behu pre život. Po detskom Behu, ktorý odštartoval o 14.30 nastúpil do štartovacieho koridoru dlhý had bežcov hlavného Behu, aby si pod vedením profesionálnej cvičiteľky rozcvičil údy aj kĺby. Po výstrele Jána Pardavého sa bežci vydali na 4 km dlhú trať ulicami mesta a po hrádzi ostrova. Obdivuhodná bola snaha mladej vozičkárky, ktorú „poháňala“ aj jej priateľka. A ani v Trenčíne nechýbali štvornohí bežci. Zdalo sa mi, že moderátor Tomáš Juríček bol úplne dojatý, keď uvádzal záverečné body programu nielen trenčianskeho, ale aj slovenského Behu pre život 2013.  Organizátori ocenili prvých troch bežcov v kategóriách deti, ženy, muži a potom už správca Nadácie Tesco Michal Dyttert odovzdal prezidentke Nadácie Výskum rakoviny Margite Klobušickej symbolický šek so sumou 5 803 €.

 

 

Foto: jj a Rena Valachová

Mohlo by sa vám pačiť