Domov Beh pre život Beh pre život 2013 v Žiline

Beh pre život 2013 v Žiline

od admin

Ani hromy a blesky neodradili bežcov zo Žiliny a okolia od vytvorenia rekordu v počte účastníkov Behu pre život v najsevernejšom meste tohto humanitno-športového podujatia. Prišlo ich 2 458! Už piatkový nápor na registračný stan naznačoval, že bude hojná účasť a krásne počasie v sobotu zrána lákalo nových a nových účastníkov behu. Nič na veci nezmenili ani valiace sa čierne mraky zo západu aj východu a teplý dáždik pred štartom sa mohol považovať za súčasť občerstvenia. Spolu s výstrelom štartovacej pištole viceprimátora Žilina Štefana Zelníka sa začalo aj blýskať a hrmieť, ale to nezastavilo tyrkysovú riavu v uliciach Žiliny.

 

Pre samotným Behom sa na Námestí Andreja Hlinku diali zaujímavé veci. Vo svojich stánkoch vítali bežcov zástupcovia sponzorov Behu, takže sa tam maľovalo na tvár, ochutnávala sa majolenka Hellmans, vysvetľovali sa výhody pracieho prostriedku špeciálne pre dresy bežcov, deti sa zabávali na trampolíne aj skákacom hrade. Osvedčený patrón žilinského Behu Vladimír Labant podpisoval lístky so svojou fotografiou, moderátor Tomáš Juríček odchytával a „intervjúoval“ bežcov všetkých vekových kategórií. O význame a cieľoch Behu pre život prehovorila prezidentka Nadácie Výskum rakoviny Margita Klobušická a správca nadácie Tesco Michal Dyttert, všetkých privítal a povzbudil viceprimátor Žiliny Štefan Zelník.

 

Pol hodiny pred hlavným Behom si zabehli svoju trať najmenší účastníci a s úderom 15. hodiny vyrazili dvojnohí aj štvornohí bežci na 3,3 km trať. Počas Behu a po ňom roztancovali námestie členovia folklórneho súboru Bystrina z Banskej Bystrice.

Slávnostný záver mal dupľovaný obsah. Michal Dyttert odovzdal Margite Klobušickej symbolický šek s ďalším príspevkom do zbierkového účtu so sumou 7 768 €. A potom už speváci z Bystriny zaspievali oslávencovi Vladimírovi Labantovi k 39. narodeninám živió a Margita Klobušická mu odovzdala, ako vzácnemu členovi Kruhu priateľov Nadácie Výskum rakoviny, darček.

 

Mohlo by sa vám pačiť