Domov Beh pre život Beh pre život 2013 v Nitre

Beh pre život 2013 v Nitre

od admin

V Nitre to bolo ako v rozprávke o škaredom kačiatku. Nevľúdné, sychravé ráno s častým mrholením v priebehu dopoludnia rozkvitlo do krásneho, slnečného dňa. Užívalo si ho 1 960 dvoj- a štvornohých bežcov, ale aj celý štáb, ktorý Beh pre život zabezpečoval. Lebo pred pár hodinami to vyzeralo ako déja vu, spomienka na absolútne zmoknutý nitriansky Beh pre život 2011.

 

Pre deti boli tradične pripravené zábavné kútiky, prezentovali sa aj sponzori Behu, ale najväčší záujem bol o autogramiádu patrónov, bronzovej olympioničky v streleckej disciplíne skeet a čerstvej členke Medzinárodného olympijského výboru Danky Bartekovej a riaditeľa Divadla Andreja Bagara v Nitre, herca Jána Grešša. Danka sa dokonca podpisovala na asfaltové holuby, ktoré s takou úžasnou presnosťou triafa zo svojej brokovnice. Neviem, či sa títo dvaja skvelí ľudia poznali aj pred touto akciou, ale očividne si padli do oka a ich vzájomné nahrávky na vtipné poznámky nemali konca-kraja.

 

Na pódiu sa predstavili mladé a malé domáce tanečnice. V oficiálnej časti sa pod taktovkou moderátora Tomáša Juríčka prítomným prihovorili primátor mesta Nitra, statočný účastník každého Behu v Nitre za každého počasia Jozef Dvonč, prezidentka Nadácie Výskum rakoviny Margita Klobušická, hlavný organizátor Behu pre život Michal Dyttert z Nadácie Tesco a, pravdaže, opäť vtipne aj obaja patróni. Nasledovala tradičná a obľúbená rozcvička v rytme zumby a pol hodiny pred oficiálnym štartom nadšene vypálili na svoju trať malí bežci. A presne o 11.00 hod., ako ináč, výstrelom odštartovala tyrkysovú masu Danka Barteková. Trasa mala nadpriemernú dĺžku, vyše 4 km, ale viedla veľmi príjemným prostredím parku pod starodávnym hradom. Každého bežca čakala v cieli medaila a občerstvenie. No vyvrcholením krásneho dopoludnia a poludnia bolo odovzdanie symbolického šeku so sumou štartovného 7 285 eur.

 

Mohlo by sa vám pačiť