Domov Beh pre život Beh pre život 2013 v Prešove

Beh pre život 2013 v Prešove

od admin

V Prešove sa v sobotu 18. mája bežalo pre život za slnečného počasia, ktoré znepríjemňoval silný vietor, takže bolo teba byť vždy v pohotovosti a vo vzduchu chytať prihlášky, bankovky, ba aj registračný stan!

To však nepokazilo náladu 4 012 bežcom a ďalším divákom a poslucháčom dvoch súborov – folklórneho z Banskej Bystrice a známej kapely Heľenine oči, ktorej líder Martin Mihalčin zastupoval kapelu vo funkcii patróna Behu.

 

O 14.30 hod. odštartovali ako ten víchor desiatky malých a najmenších bežcov, o 15.00 „odpálil“ ďalšie stovky tyrkysových bežcov zo štartovacej pištole viceprimátor Prešova a bývalý hokejový reprezentant René Pucher. Správca Nadácie Tesco Michal Dyttert na záver podujatia odovzdal prezidentke Nadácie Výskum rakoviny Margite Klobušickej šek so sumou štartovného vo výške 12 051€. Potešili aj doborovoľníci z radov študentov Evanjelického kolegiálneho gymnázia a senioriek z prešovských Denných centier, ktorí za veľmi účinnej  podpory pracovníkov obchodov Tesco získali z predaja reklamných predmetov a zo zbierky rekordnú sumu 2078,27 €. Ku zbierke sa pridali aj študenti gymnázia v Snine, vyzbierali 222,29 €. Všetkým ďakujeme!

 

Mohlo by sa vám pačiť