Na kolesách v Topoľčanoch

Dátum: 29.09.2017

Vo svojom 15. ročníku zavíta kampaň Na kolesách proti rakovine aj do mesta Topoľčany, a to v piatok 29. septembra 2017. Podujatie sa bude konať pod záštitou primátora mesta pána Ing. Petra Baláža, v úzkej spolupráci Nadácie Výskum Rakoviny s Mestom Topoľčany.

              Do organizovania verejnej zbierky, ako dôležitej súčasti kampane, sa zapája aj Asociácia športu pre všetkých SR, ktorá na to poskytla svoje priestory v Zberni stávok na Obchodnej ulici 9, ale aj v niektorých základných školách, ktoré sa zapojili do kampane vo svojich priestoroch. Napríklad Základná školy Škultétyho „kolesuje proti rakovine“ už 13 rokov!!! Všetkým srdečne ďakujeme.
              Program akcie Na kolesách proti rakovine v Topoľčanoch  odštartujeme na Námestí Milana Rastislava Štefánika o 15.30. hod. zvučkou kampane autora Igora Bázlika, a „hymnou“, teda sprievodnou piesňou kampane Nájdi svoju nádej autorov Jána Baláža a Kamila Peteraja.  Účastníkov podujatia prídu podporiť a potešiť svojim spevom aj rodáčka z Topoľčian Nora Blahová a veselé Duo Lapaji (Milan Perný a Marek Dragúň). Pozadu neostanú ani domáce súbory Tanečný klub NovumTOSUMA – Topoľčiansky súbor mažoretiek.
Svoje umenie predvedie aj majster sveta v cykolotriale Ján Kočiš.
               Vyvrcholením programu však bude symbolická jazda Námestím MRŠ.  Očakávame nielen klasické bicykle, korčule, skejtbordy, ale aj trojkolky, odrážadlá, kolobežky, detské kočíky, fúriky, mimoriadne budú vítaní naši hendikepovaní spoluobčania na vozíkoch. Nepôjde o preteky, víťazmi budú všetci účastníci, ktorí svojou účasťou takto finančne či morálne podporia boj proti zákerným nádorových ochoreniam.
                Takto to naformuloval Radovan Kaufman, paralympijský víťaz, cyklista, onkologický pacient: Kolesá predstavujú niečo, čo sa neustále pohybuje. Napríklad taký bicykel. Aby nespadol, musí sa stále pohybovať. A v tom vidím obrovskú symboliku! Aby sa uľahčil život ľuďom trpiacim na rakovinu, musí sa niečo pohnúť, je tam potrebná tá dynamika, ktorú práve kolesá vedia zabezpečiť. Vyzývam všetkých vás, vašich priateľov, kamarátov a známych, aby ste sa pripojili k akcii Na kolesách proti rakovine a nasadli na svoje bicykle, kolobežky, skateboardy, či si obuli kolieskové korčule a pripojili sa k širokej rodine bojovníkov proti rakovine. Som presvedčený, že keď Vás bude veľa, pocítia to aj onkologickí pacienti."    
                 Podpora cieľov kampane Na kolesách proti rakovine je možná aj odoslaním darcovskej SMS s textom DMS KOLESA (DMS medzera KOLESA) na číslo 877 v mobilných operátorov O2, Orange a Telekom. Správa je spoplatnená sumou 2€, na účet nadácie 96% z každej DMS. Viac info na www.donorsforum.sk.
         Verejná zbierka je zaregistrovaná na  Ministerstve vnútra SR.
         Výnos zbierky poslúži na zakúpenie zariadenia laminárny box pre sterilnú prácu pri analýze zmien v nádorových bunkách a experimentoch zameraných na najmodernejšie spôsoby liečby s využitím progresívnych prístupov z oblasti nanomedicíny. Cena jedného zariadenia je do 12000 €.   

Mediálnymi partnermi podujatia sú Rádio YES a MY Topoľčianske noviny-Dnešok

Ďakujeme všetkým podporovateľom za finančné či vecné príspevky, aj za morálnu podporu!