Na kolesách v Modre

Dátum: 22.09.2018

Po desiatich rokoch sa zase rozkrútia kolesá proti rakovine v útulnom meste na podhorí Malých Karpát, v Modre pod záštitou primátora mesta Juraja Petrakoviča. 

Organizátori, mesto Modra a Jednota dôchodcov Slovenska pripravujú bohatý program od 10.00 do 14.00 hod., v ktorom vystúpia domáci účinkujúci Detský folklórny súbor Magdalénka, Základná umelecká škola, Tanečná skupina ADT Crew, ale aj známi a populárni speváci Martin Madej a Pavlína Ištvancová. Prítomných jazdcov na kolesách povzbudia aj prezidentka Nadácie Výskum Rakoviny Margita Klobušická, Posol nadácie Božidara Turzonovová a domáci veľký bojovník s rakovinou, ambasádor podujatia Karol Kantek.  
Hlavným bodom programu však budú symbolické jazdy na kolieskových približovadlách všetkého druhu pre všetky vekové kategórie (bicykle, kolobežky, korčule, odrážadlá, kočíky, vozíky pre ZŤP, atď.).

Tešíme sa na všetkých, malých i veľkých. Bude to parádna jazda! Stanovili sme tri okruhy.

1. Malý okruh / kolobežky, kolieskové korčule, trojkolky, vicykle s pomocnými kolieskami
(MŠ, 1. stupeň ZŠ)
Trasa: parkovisko pri KC Modra, Bernolákova ulica po ulicu Dr. Bodického, parkovisko pri KC Modra

2. Stredný okruh / bicykle, väčšie kolobežky
(2. stupeň ZŠ, SŠ do 17. rokov)
Trasa: parkovisko pri KC Modra, Bernolákova ulica, ulica Dr. Bodického, Sokolská ulica, parkovisko pri KC Modra

3. Veľký okruh / bicykle
(od 17. rokov)
Trasa: parkovisko pri KC Modra, Bernolákova ulica, Dr. Bodického, Kalinčiakova, Sládkovičova, Kuzmányho, Dr. Bodického, Sokolská, parkovisko pri KC Modra

Podujatie v Modre je súčasťou akcie Slovensko v pohybe, ako aj Bike for Europe (Bicykel pre Európu), čo je cezhraničná cyklistická prehliadka, ktore cieľom je podporiť bicykel ako trvalo uržateľný a aktívny dopravný prostriedok, fyzickú aktivitu vo všeobecnosti, ako aj medzinárodnú spoluprácu medzi európskymi krajinami s osobitným zameraním na sociálne začlenenie prostredníctvom športu. Koordinátorom týchto akcií je Asociácia športu pre všetkých SR.  
„Na Slovensku je určite už len málo rodín bez skúsenosti s rakovinou. Chcem povzbudiť všetkých, čo ten boj práve prežívajú: Dá sa vyhrať!“ (Karol Kantek).