Na kolesách v Michale nad Žitavou

Dátum: 25.08.2018

Štvrtý ročník akcie Na kolesách proti rakovine v Michale nad Žitavou a priľahlých obciach organizuje priateľ Nadácie Výskum Rakoviny Roman Pilek so starostami obcí Michal nad Žitavou, Kmeťovo, Maňa, Žitavce, Lúčnicu nad Žitavou.

Takto nás Roman pozýva do krásneho Požitavia.

Milí priatelia.
Na kolesách proti rakovine je charitatívna akcia, ktorá slúži na podporu onkologických pacientov. Cieľom je stretnúť sa s pozitívne naladeným kolektívom, užiť si hromadnú jazdu bicyklom, vyzbierať financie do nadácie výskumu rakoviny, za vyzbieranú sumu zakúpiť prístroj slúžiaci v boji proti tomuto ochoreniu.

Prijmite odo mňa pozvanie, už na 4. ročník NA KOLESÁCH PROTI RAKOVINE dňa 25.8.2018, kedy sa spojí 5 obcí a široká verejnosť aby spoločne rozkrútili kolesá a podporili kampaň.

Trasa jazdy je nasmerovaná cez najkrajšiu časť stredného Požitavia. Prechádza cez obce Kmeťovo, Maňa, Žitavce, Lúčnicu nad Žitavou, obchádza Štátnu prírodnú rezerváciu Žitavský luh a končí sa pri kultúrnom dome v obci Michal nad Žitavou, kde bude pripravené občerstvenie a benefičný koncert.

Počas dňa bude v jednotlivých obciach prebiehať finančná zbierka pre „NADÁCIU VÝSKUM RAKOVINY“ ktorú odsúhlasilo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky a podporujú ju aj starostovia zainteresovaných obcí. Nadácia výskum rakoviny vďaka tejto zbierke môže každoročne zakúpiť potrebné prístroje pre výskum tejto zákernej civilizačnej choroby.

Ešte by som Vám tu uviedol krátky príhovor Radovana Kaufmana, ktorý bol pred 16 rokmi pri zrode kampane NA KOLESÁCH PROTI RAKOVINE.

Radovan Kaufman:
"Boj s rakovinou, týmto zákerným ochorením, si vyžaduje veľa síl nielen pacientov, ale aj ich rodín, blízkych a priateľov. Práve pomoc zo strany vedcov je v tomto boji veľmi dôležitá. A v tom vidím najväčší zmysel práce Nadácie Výskum rakoviny. A ako to súvisí s kolesami? Kolesá predstavujú niečo, čo sa neustále pohybuje. Napríklad taký bicykel. Aby nespadol, musí sa stále pohybovať. A v tom vidím obrovskú symboliku! Aby sa uľahčil život ľuďom trpiacim na rakovinu, musí sa niečo pohnúť, je tam potrebná tá dynamika, ktorú práve kolesá vedia zabezpečiť. Vyzývam všetkých vás, vašich priateľov, kamarátov a známych, aby ste sa pripojili k akcii Na kolesách proti rakovine a nasadli na svoje bicykle, kolobežky, skateboardy, či si obuli kolieskové korčule a pripojili sa k širokej rodine bojovníkov proti rakovine. Som presvedčený, že keď Vás bude veľa, pocítia to aj onkologickí pacienti." Už teraz sa teším na stretnutie s Vami, keď budeme môcť spoločne podporiť kampaň.

Špeciálny hosť
Priatelia toto je už 16. ročník kampane „NA KOLESÁCH PROTI RAKOVINE“ ktorého je patrónka Veronika Vadovičová. Veronika zavíta aj k nám a zúčastní sa aj nášho podujatia ktoré bude dňa 25.8.2018.

Pre tých čo by nevedeli kto je Veronika, tak pár slov o nej.:
Veronika Vadovičová je Slovenská paralympijská reprezentantka. Zúčastnila sa na piatich paralympijských hrách, na ktorých si vybojovala tri zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. Je najúspešnejšou slovenskou zdravotne postihnutou strelkyňou. Aj vďaka týmto úspechom sa Veronika stala víťazkou ankety Medzinárodného paralympijského výboru o najlepšieho paralympionika sveta za február 2017.

Program:
Kde? Michal nad Žitavou, Kedy? 25.8. 2018 

  • 15:30: Oficiálne otvorenie podujatia (príhovor)
  • 16:00: Spoločný štart “Na kolesách proti rakovine”
  • 17:30: Príchod, príhovory starostov a zástupcov Nadácie Výskum Rakoviny
  • 18:00: Benefičný koncert, hudobní hostia: BackSpace 

Po príchode a počas benefičného koncertu bude možnosť občerstvenia formou bufetu, výťažok z bufetu bude venovaný NVR. Počas celého dňa bude prebiehať ZBIERKA pre NADÁCIU VÝSKUM RAKOVINY.

Za podporu v jednotlivých obciach ďakujeme starostom:

  • Michal nad Žitavou: Ing. Peter Porubský
  • Kmeťovo: Pavol Toman
  • Maňa: Ing. Igor Sádovský
  • Žitavce: MVDr. Stanislav Strieška
  • Lúčnica nad Žitavou: RNDr. Ivan Michna