Na kolesách proti rakovine vo Východnej

Dátum: 27.05.2017

Vo svojom  15. ročníku zavíta kampaň Na kolesách proti rakovine druhýkrát aj do rázovitej liptovskej obce Východná. Na vizuáli kampane je  aj náš národný vrch Kriváň a hľa, jediná akcia celoslovenského podujatia s naozajstným Kriváňom bude práve vo Východnej! A to v sobotu 27. mája 2017.

Tohto roku úzko spolupracujeme pri organizovaní tejto akcie s Obcou Východná a občianskym združením Cykloparobok Východná. Práve toto občianske združenie organizuje ďalší ročník svojho jedinečného podujatia CYKLOJAZDA 2017 k prameňom Tri studničky. Trasa má dĺžku 32 km. Registrácia účastníkov sa začína o 9.00 hod. v Amfiteátri, konkrétne v Humne pri štadióne. Štart je o 10.00 hod.
O 12.30 bude registrácia a o 13.30 štart CYKLISTICKÝCH PRETEKOV Šprint do vrchu (dĺžka trate 200 m) pre žiakov základných škôl, mamičky s kočíkmi a hendikepovaných jazdcov (vozičkárov). Pre víťazov sú pripravené atraktívne ceny a pre všetkých účastníkov podujatia guláš a nápoje.
O 14.30 hod. vystúpi v Humne známa country skupina z Banskej Bystrice PRAMEŇ. Jej názov „ladí“ s názvom Cyklojazdy 2017.
Po celý deň bude prebiehať zbierka pre Nadáciu Výskum Rakoviny s predajom jej propagačných „maličkostí“: tričká, šiltovky, prívesky, náramky, odznaky.
Podpora cieľov kampane Na kolesách proti rakovine je možná aj odoslaním darcovskej SMS s textom DMS KOLESA (DMS medzera KOLESA) na číslo 877 v mobilných operátorov O2, Orange a Telekom. Správa je spoplatnená sumou 2€, na účet nadácie 96% z každej DMS. Viac info na www.donorsforum.sk.
Verejná zbierka je zaregistrovaná na  Ministerstve vnútra SR a povolená aj Obcou Východná.
Výnos zbierky
poslúži na zakúpenie zariadenia laminárny box pre sterilnú prácu pri analýze zmien v nádorových bunkách a experimentoch zameraných na najmodernejšie spôsoby liečby s využitím progresívnych prístupov z oblasti nanomedicíny. Cena jedného zariadenia je 12000 €.  
Ďakujeme
všetkým podporovateľom za finančné či vecné príspevky, aj za morálnu podporu!