Na kolesách proti rakovine v Ľubotíne

Dátum: 23.07.2017

V Ľubotíne, obci na rozhraní Šariša a Spiša organizujú akcie kampane Na kolesách proti rakovine od začiatku jej existencie! Aj v 15. ročníku kampane sa  akcia uskutočnila, a to v nedeľu 23. júla 2017. 

V Ľubotíne, obci na rozhraní Šariša a Spiša organizujú akcie kampane Na kolesách proti rakovine od začiatku jej existencie! Aj v 15. ročníku kampane sa  akcia uskutočnila, a to v nedeľu 23. júla 2017.
Podujatia sa zúčastnila aj paralympijská športovkyňa, vozičkárka, reperezentantka Slovenska v tlaku na lavičke a neskôr v cyklistike (handbike) Anka Oroszová s manželom.
https://kosice.korzar.sme.sk/c/6371898/anna-oroszova-sedi-od-16-ich-na-vozicku-napriek-tomu-aktivne-sportuje-a-dosahuje-svetove-vysledky.html.
Nadáciu Výskum Rakoviny zastupovali jej prezidentka Margita Klobušická, členka Dozornej rady Veronika Zahradníková, dobrovoľník-podporovateľ Andrej Škreko a manažér Ján Juráš.
O 14. hodine prítomných  privítal starosta obce Jozef Havrila v amfiteátri excelentne vybaveného komunitného centra a potom sa už 52 „zelených“ účastníkov symbolickej jazdy vydalo na púť ulicami obce Ľubotín. Väčšinou to boli cyklisti, aj hostia s Poľska, ale aj korčuliari, skejtbordisti a vozičkári. V polovici jazdy postihlo jazdcov neplánované občerstvenie v podobe dažďa, ale všetci sa šťastlivo vrátili do amfiteátra.
Striedanie dažďa (aj hromov) s krásnym slnečným počasím potom sprevádzala celé ďalšie – kultúrne podujatie. Hodinu sa konalo v amfiteátri, hodinu v sále. Obdivovali sme starostu a ďalších predstaviteľov obce, s akým pokojom a rozvahou zvládali tieto problémy. Aj partia mladých zvukárov dokázala dobre ozvučiť účinkujúcich vonku aj vo vnútri.  
V bohatom kultúrnom programe vystúpili Deti zo Základnej školy v Ľubotíne, Rómska mládež z Ľubotína, Folklórny súbor z Dubovice, Hostia z Miasta i Gminy Muszyna, Ľudová hudba SAMOROST z Prešova, Ján Jendrichovský a jeho Priatelia/Johanni Buddies/, Karel Gott revival Morava.
Vyvrcholím programu bol koncert populárnej Celeste Buckingham & King Shaolin, žiaľ práve pre dážď v sále kultúrneho domu. 
Počas celého programu prebiehala aj zbierka pre našu nadáciu. Potešil výnos 556 € + 200 € od obce Ľubotín.

Foto: Veronika Zahradníková