Dúbravka vs. Karlova Ves – Deň výziev

Dátum: 31.05.2017

Kde rozkrútia viac kolies proti rakovine? Kde vyzbierajú viac peňazí do zbierky pre Nadáciu Výskum rakoviny? 

V priateľskom súboji sa stretnú obyvatelia, ale aj priaznivci mestských častí Bratislavy v Dúbravke a Karlovej Vsi v stredu 31. mája 2017. 
Ambasádorka podujatia, viceprimátorka hlavného mesta SR Bratislavy MUDr. Iveta Plšeková oslovila Bratislavčanov takto: 
Boj s rakovinou sa týka nás všetkých. Takmer každá slovenská rodina sa už stretla s chorým na rakovinu, ale napriek tomu stále o nej málo vieme, robíme málo preventívnych opatrení, ktoré by zabránili ochorieť na nádorovú chorobu ďalším a ďalším ľuďom. Preto zapájame do informatívnych projektov verejnosť, preto zapájame deti, preto hovoríme o potrebe prevencie, o význame vedeckého výskumu tejto choroby. Táto akcia je toho veľmi dobrým príkladom. Navyše ľudia si zasúťažia, zabavia sa a podporia svoju mestskú časť. Prehrať nemôže nikto. Víťazom je každý, kto sa v tento deň zapojí.

Obidve mestské časti pripravujú na tento deň bohatý program od samého rána, až do 20.00 hod., keď to všetko vyvrcholí vzájomným telefonickým nahlásením pani starostky Karlovej Vsi Dany Čahojovej a pána starostu Dúbravky RNDr. Martina Zaťoviča: V našej mestskej časti dnes športovalo minimálne 15 minút toľko a toľko ľudí, z toho toľko a toľko na akýchkoľvek kolesách a vyzbieralo sa toľko a toľko eur do verejnej zbierky zaregistrovanej na MV SR. Symbolický víťaz bude len jeden, ale skutočných víťazov bude plné mesto!
Srdečne ďakujeme všetkým spoluorganizátorom a podporovateľom tejto športovo-humanitnej udalosti.

Tu je program podujatia v Karlovej Vsi

Tu je program podujatia v Dúbravke!